У Винниках в історико-краєзнавчому музеї нова експозиція (ФОТО)
12.11.2010 10:28

11 листопада в історико-краєзнавчому музеї м.Винники відкрилась виставка «Археологія українсько-польського пограниччя».

"Матеріали для цієї виставки надали кілька дуже поважних інституцій.  Зокрема,  історико-краєзнавчий музей міста Винник та археологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка", – розповіла вчений секретар Винниківського історико-краєзнавчого музею Наталя Білас.


За її словами, Львівський історичний музей спеціально для цієї виставки передав матеріали з могильника у Валяві, що неподалік Перемишля (Республіка Польща).


Його у 1939 році досліджував український археолог Ярослав Пастернак. Тоді на території пам’ятки знайшли понад 200 предметів. Під час Другої світової війни їх вивезли до Німеччини і лише у 1994 році повернули Львівському історичному музею. Зараз колекція налічує приблизно 50 предметів, які зберігаються у фондах музею, тож довгі роки їх ніхто не мав можливості побачити. Окрім цього Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича спеціально для виставки представив так званий сокальський скарб жіночих ювелірних прикрас, який досі також не виставлявся для огляду.

Організаторами виставки є Історико-краєзнавчий музей м. Винники та Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України. Відвідати її можна буде до 14 грудня цього року.
Сьогодні у Винниках також відкрився дводенний науковий семінар «Археологія українсько-польського пограниччя». У ньому беруть участь науковці зі Львова, Києва, Тернополя, Луцька, Замостя, Холма, Любліна, Кракова, Кіля. Фахівці обговорять проблеми дослідження спільної історичної спадщини, а саме археологічних пам’яток у межиріччі Дністра та Західного Бугу, шляхи їхнього збереження та відновлення.

Виставка триватиме до 14 грудня.

Винники Plus  за матеріалами: portal.lviv.uazaxid.net


Теги: музей, виставка, новини


Читайте також:
Коментарі
avatar