Вибори закінчилися. Життя продовжується...
12.11.2010 23:52

Виснажливий виборчий марафон нарешті закінчився. Канули в минуле нав'язливі білборди, портрети, листівки, партійні ятки...

Одні партії зачаровували виборців якісними змінами, інші - новими політичними обличчями успішної місцевої влади, ще інші - «різали правду» про своїх найреальніших конкурентів. Прикро, що і священники пішли на повідку в кількох грошовитих кандидатів. Багато політичних сил обіцяли рай у Винниках завдяки нахабній політичній агітації, яка частенько будувалася на неправдивій інформації. А от програм, які можна реально втілити, винниківчани почули і побачили дуже мало, а місцеве самоврядування має бути наповнене конкретними справами.

У Винниках назбиралося кілька сотень претендентів на 36 депутатських крісел. Серед них було чимало випадкових людей, які наслухалися історій про депутатські доходи від перерозподілу земельних ділянок і вирішили стати «обраними».

Передували виборам велика кількість судів — близько ЗО. Надовго запам'ятають винниківчани безлад, який панував на виборчих дільницях. Через погану організацію процесу голосування (непридатність приміщень, освітлення, невчасне відкриття, мала кількість кабінок, плутання округів, непідготовленість членів дільничних комісій, величезні плахти-бюлетені, їх велика кількість тощо) на дільницях утворилися величезні черги. Наприклад, у КЦ «Дозвілля» люди голосували після закриття дільниці аж до глибокої ночі.

Загалом отримали бюлетені найвитриваліші та найзацікавленіші. А інші, не маючи сил дочекатися своєї черги, йшли чи їхали додому так і не проголосувавши. Голів і членів дільниць, які фізично не могли дати раду з величезним вантажем роботи, обуренням людей, один за одним забирали карети швидкої допомоги. На щастя, на наших виборчих дільницях ніхто не помер. А от по Україні таких випадків було чимало. Голосувати прийшли здебільшого молоді та люди середнього віку. А от старші винниківчани вирішили не ризикувати власним здоров'ям.

Явка виборців була найнижчою за час Незалежності України — 45,5 %. Люди зневірені та апатичні. З одного боку, винниківчани обурені тим, що влада ігнорує їхні проблеми, а з другого - показали пасивність тоді, коли потрібно було віддати свій голос за кращих претендентів, кращу владу. Замість відстояти право на достойне життя, винниківчани проявили свою байдужість.

Як результат — маємо те, на що заслуговуємо, бо проголосували емоціями, а нерозумом.

Основна виборча інтрига - вибори міського голови Винник. Не будемо тут нічого коментувати, а тільки констатуємо те, що переміг зі значним відривом Сергій Уваров, який вже був мером міста у 2002-2006 роках. На півтисячі голосів менше в Олега Матвіїшина. Знову піднесли гарбуза винниківчани й кандидату на посаду мера Олегові Голіяну.

Чи згадають про свої обіцянки новообрані депутати: Коли? Хто з них? Яка ж політична реальність чекає на Винники?

У мажоритарних округах перемогу святкують 6 представників «Фронту змін» і 6 — «Свободи», 2 — РУХу, по одному — від «Регіонів», «Нашої України», «За єдину Україну», «Пори».

На одномандатних округах вибори були абсолютно непрогнозовані. Особливо образливо за людей, які багато років допомагають винииківчанам, реагують на їхні проблеми, але залишилися поза увагою виборців.

Нема ніякої логіки і в обранні представників партій до ВМР. Можна стверджувати, що виборці проголосували за ту чи іншу політичну силу, незважаючи на те, чи робила вона щось корисне для Винник, чи ні.

Багато партій після місцевих виборів переживають політичну смерть. Не на руку їм стала роздрібненість деяких політичних сил, які вирішили йти на вибори самостійно.

Новий склад міської ради не надто строкатий. Незважаючи на те, що у списку було 22 партії, тільки 7 з них отримали прохідні квитки в депутати. І переважно через те, що люди купилися на популярні бренди.

Отож, загалом найширше представництво матиме «Свобода» та „Фронт змін"— по 10 депутатів . На третьому місці — представники РУХу (4 депутати).

Наймолодшому винниківському депутатові 23 роки. Найстаршому — 54 роки.

Чи буде забіг сьогоднішніх депутатів довготривалим? За останні десятиріччя з'явилася нова професія — депутат. У міській раді знову назбиралося достатньо людей, які ніде не працюють. Також стали депутатами кілька представників сьогоднішньої влади.

Отож, можемо зробити висновок, що тріумфувати рано, бо розуміємо, що соціально-економічна ситуація у Винниках буде вкрай напруженою, а конфліктів не оминути.

Олег Дацій


Теги: Винники, вибори, депутат, МЕР


Читайте також:
Коментарі
avatar