Степану Крупею – шістдесять!
09.02.2011 12:15
Хоча й народився він в місті Броди, яке у роки Другої світової війни відзначилось кровопролитним боєм. Крупей такий же вихованець винниківського футболу як Ростислав Поточняк, Роман Покора й Мирон Маркевич, куди переїхав з батьками. Усі винниківські хлопчаки того покоління під пильним тренерським оком Богдана Маркевича копали м’яча та вдосконалювали свою майстерність на одному грищі. Тим самим продовжували хороші футбольні традиції Винник. Кожен тих спортовців залишив для історії львівських "Карпат" та й всього вітчизняного футболу свою красиву життєву сторінку.

Проте усе в минулому. Сьогодні живемо спогадами. Прийшов Степан Крупей в «Карпати 1 січня 1971 року. Команда сам раз готувалася до старту у вищій лізі, а футболісти були потрібні хороші. Степан написав заяву і подав в руки Карлові Мікльошу, начальнику команди. Карло Владиславович прочитав і неабияк здивувався. Адже двадцятирічний парубок, який пройшов радянську школу і більшість часу проводив у російськомовному середовищі (виховувався в школі львівського СКА), написав українською мовою. Сьогодні на цей факт у Львові, мабуть і не звернули б уваги, а тоді, в період розвитого соціалізму і тотальної русифікації, цей факт можна було б розцінити, як вчинок патріота. Так Крупей оформився в команду зі ставкою у 130 карбованців.

Степан потрапив у середовище справжніх левів, адже його новими партнерами стали Герег і Данильчук, Поточняк і Сиров, Кульчицький і Булгаков, Савка і Броварський, Лихачов і Покора, Габовда і Хижак, Грещак і Данилюк – хлопці, які привезли до Львова кришталеву чашу Радянського Союзу. Одним словом – герої. Крупей отримав додатковий стимул до зростання. Далі була копітка робота у тренувальних залах і футбольних полях. Новачок вважався технічним і перспективним футболістом з широким діапазоном дій і попри свої оборонні завдання завжди був націлений на удар по воротах суперника.

Перший карпатівський сезон Крупей провів у складі дублерів. Дебютував у першій команді 12 листопада 1972 році у заключному матчі сезону проти динамівців Києва, срібними призерами XXXIV чемпіонату СРСР. Степан, замінивши на 75 хвилині легендарного Лихачова, вийшов на поле. Гра забулася, але карпатівці цей матч програли - 2:3. Однак ті півсотні тисяч прихильників не були розчарованими. Хоча й «зупинилися» в турнірній таблиці за крок до вильоту…

Далі було і краще, і гірше. Навіть - розлука з «Карпатами». Однак найбільшим ворогом для здібного футболіста виявилась травма коліна, яка не дозволяла гравцеві на повну потужність демонструвати свою силу і здібності.

Примірявши ще футболки клубів Івано-Франківська і Чернівців Степан Крупей фактично у віці 30 років «зав’язав» з великим футболом. Хоча, як сказати, адже у складі ветеранів львівських «Карпат» йому підкорились такі державні титули, як Кубок і чемпіонський титул України. Чи ще щось потрібне? Мабуть, так. Бо Крупей, не зважаючи на стару травму, не пропускає жодного матчу команди ветеранів і найчастіше саме йому дістається капітанська пов’язка. А це вже визнання колег з команди. Степан завжди з молодечою посмішкою, вірою і правдою служив львівському футболу і продовжує ревно стежити за матчами нинішніх «зелено-білих левенят».

А поза футболом Крупей має ще одне улюблене заняття. Він професійний майстер серед технічних консультантів у автомобільній сфері. Зокрема, пан Крупей великий фахівець французького авто «Peugeot». Його неодноразово обирали на міжнародних конкурсах обирався кращим з кращих. А ще він досконало володіє французькою. А це вже неоціненне багатство.

Та сьогодні у Степана Крупея – ювілей. Аж не віриться, що йому виповнилось – шістдесят. Тим паче напрошуються вітання. Тож пане Степане, бажаємо Вам всього що найкраще, але понад усе міцного здоров’я. Нехай в житті вдається все, а в родині панує затишок і злагода.

Крупей Степан Миколайович. Народився 09.02.1951 р. в місті Броди (Львівщина). Зріст 184 см, вага 78 кг. Вихованець львівського футболу. Захисник. Виступав за команди: СКА (Львів) 1968/69 рр., «Карпати» (Львів) 1971/77 рр. Зіграв 52 матчі, «Спартак» (Івано-Франківськ) 1978/79, 1981 рр., «Буковина» (Чернівці) 1980 р.

Автор: Олександр Паук


Теги: Винники, Степан Крупей, Карпати, Футбол, ветеран


Читайте також:
Коментарі
avatar