Визначено переможців Першого обласного конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої
16.02.2011 15:49

У Винниках в розважальному комплексі "Галактика” відбулося нагородження учасників та лауреатів конкурсу, яких визначали у двох вікових категоріях (11-14 років та 15-18 років).

Третій рік поспіль конкурс ім. К. Гриневичевої "ловить” молодих прозаїків. Майже сотня робіт, що надійшли на конкурс, свідчить – у нас є кому писати казки, оповідання, новели й нариси, ще й робити це щиро й безпосередньо.

Перший обласний конкурс молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої

Катря Гриневичева (1875-1947 рр.) - українська письменниця, учениця Івана Франка, авторка прози малої форми. За словами голови журі конкурсу, доктора філологічних наук, професора кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка Михайла Гнатюка, ця жінка залишила глибокий слід в українській літературі. "Тепер маємо цікаві знахідки завдяки цьому літературному дійству, щоразу ним цікавиться все більше школярів, вчителів, молоді”, - зауважив він.

Перший обласний конкурс молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої

"Тішить, що, порівняно з двома попередніми конкурсами, цьогоріч не простежується тенденція песимізму, - каже засновник та координатор конкурсу, голова комісії з питань культури Львівського обласного відділення товариства "Україна-Світ”, голова львівського обласного товариства ім. О. Басараб, д-р філософії Ярослава Ваврисевич. – У творах, з одного боку, – оптимістичні погляди у майбутнє, з іншого – критично-саркастична оцінка буденності. Читаєш – і дивуєшся, що дитя може дивитись на світ такими очима. Беремо до уваги лише ті роботи, у яких видно, що вони не зазнали "втручання” кваліфікованої дорослої руки”.

Гран-прі конкурсу "Золоте перо” присудили учениці 7-го класу Львівської академічної гімназії Марті Цюрі за оповідання "Інопланетяни”. У ньому дівчинка змальовує непросту природу хлопців та ділиться досвідом – як їй вдалось "приручити” своїх трьох братів. У подарунок за сприяння "Книжкових джерел” та голови Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайла Ватуляка Марта отримала величезний "Національний атлас України”, що вийшов у видавництві "Картографія” та став "Найкращою книгою Форуму видавців-2008”."На конкурсі відкриваємо актуальну літературу "живих”, юних і талановитих письменників, - каже кореспондентові "ВЗ” член журі, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і практики журналістики ЛНУ ім. І. Франка Богдан Тихолоз. – Цікаво читати твори наймолодших учасників – вони не претензійні й не переобтяжені негативом, як це часто буває у старших літераторів. Найбільше премій дісталось не тим, хто дотримувався встановлених критеріїв, а тим, хто "грав за своїми правилами”. Як писав Іван Драч: "Художнику немає скутих норм. Він – норма сам, він сам в своєму стилі…”.

Переможці Першого обласного конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої

Уривок з твору Марти Цюри "Інопланетяни”

"…Хлопці, як діти, не розуміють простих речей. Навіщо щодень мити шию, воно само обітреться. Чому на уроці краще сидіти тихо, чому на перерві не можна дряпатися по стінах, навіщо носити шкільну форму, робити домашні завдання, іти дорогою і минати калюжі. На фізкультурі дівчата коліна з пилюки обтрусять, а вони обов’язково шукатимуть на майданчику, де пилюка найбільша. Можуть подерти на собі футболку і казати: "Подивіться, який я класний”. Можуть передати тобі коректор, старанно облитий свіженькою фарбою. І дружно носити воду у роті на малюванні, навіть якщо у сумці лежить пластиковий стаканчик. А ще є такі, що не метушаться. Стоять собі під стіночкою, телефоном бавляться. Ви думаєте, вони не хочуть, щоб ними захоплювалися, щоб їм сказали: "Ну ти даєш!”. Аякже, аякже”.


Винники Plus
  за матеріалами: wz.lviv.ua

Теги: Винники, конкурс, Марта Цюра, Катря Гриневичева, галактика


Читайте також:
Коментарі
avatar