Депутати Львівської МР ігнорують Музей давніх ремесел у Винниках
18.02.2011 19:17

Історико-краєзнавчий музей м. Винники
Історико-краєзнавчий музей м. Винники
Вже двічі поставало питання створення Музею давніх ремесел у порядку денному засідань постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міськради, але його розгляд переносять.

Як повідомляє ZIK, ініціатива заснувати Музей давніх ремесел і туристичний центр належить генеральному директору Львівської національної галереї мистецтв герою України Борису Возницькому та художнику-керамісту Тарасові Левківу. Вони звернулися до секретаря Львівської ради Василя Павлюка із проханням створити Музей давніх ремесел та туристичний центр у вивільненому приміщенні офтальмологічної клініки в м. Винники.

У Винниках під керівництвом Ігоря Тимця діє історико-краєзнавчий музей.

Винниківський історико-краєзнавчий музей здатний розмістити на своїх експозиціях лише 1% наявних унікальних фондів, а тому потребує будівництва нового великого корпусу. Попередньо повідомлялося, що уже розроблено проект нового корпусу музею, 80% вартості будівництва якого готові профінансувати міжнародні інституції, але за умови співфінансування з української сторони. Натомість міська влада Львова не долучається до цього проекту, тому питання не вирішувалося до того часу, поки народний депутат Петро Писарчук не оголосив, що бере на себе зобов’язання долучитися до фінансування будівництва нового корпусу музею у Винниках.

Окрім того, у Львові існує славно відомий Музей народної архітектури і побуту, де могла б бути репрезентована історія давніх ремесел. Однак керівники галузі культури Львова та депутати профільної комісії, на жаль, не виявляють інтегрального бачення розвитку цього музею. Музейна політика Львова й досі позбавлена логіки: за катастрофічної ненаповнюваності міської скарбниці депутати підтримують музей «Територія терору», на який треба 5 млн грн., однак не спромагаються влаштувати навіть громадський меморіальний музей Олени Степанів-Дашкевич, який не вимагатиме видатків на персонал.


Теги: Винники, тарас левків, Львівська міська Рада, музей, Борис Возницький


Читайте також:
Коментарі
avatar