У Верховній Раді зареєстрували законопроект про заборону комунізму
28.02.2011 16:43

У Раді зареєстровано законопроект про заборону комунізмуЯк повідомиляє ZAXID.NET, з посиланням на прес-службу партії "За Україну!", у Верховній Раді України зареєстровано Проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму.

Законопроект внесений лідером партії "За Україну!" В’ячеславом Кириленком.

Законопроектом  пропонується  внести  зміни до деяких кодексів України щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму.

Як зазначається в тексті проекту закону, "пропаганда, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, а також заклики і практичні дії, спрямовані на таку пропаганду, заперечення чи виправдання  злочинів проти людяності - карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк".

Кириленко також пропонує заборонити "виготовлення матеріалів, спрямованих на пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, або розповсюдження таких матеріалів".

За його словами, комуністичний тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ "Про злочини комунізму та потребу їх засудження" 2006 року, "Возз’єднання розділеної Європи" 2009 року, Резолюції Європарламенту "Про європейську свідомість і тоталітаризм» 2009 року, Празькій декларації "Про європейську свідомість та комунізм" 2008 року.     

"Тому Україна має слідом за всією Європою вжити всіх необхідних заходів для недопущення пропаганди комуністичного тоталітаризму, у тому числі й шляхом внесення необхідних змін до законодавства", - наголосив В’ячеслав Кириленко.

Винники Plus  за матеріалами: zaxid.net
Теги: за україну, кириленко, верховна рада, заборона, законопроект, Україна, комунізм


Читайте також:
Коментарі
avatar