Найвища нагорода - за дослідження творчості Юрія Липи
02.03.2011 20:28
Нагороду отримала винниківчанка, голова ЛММГО „Золота молодь Винник", студентка 5-го курсу Національного університету ім. І. Франка Софія Маркевич на обласному конкурсі імені Мілени Рудницької.

"Цей конкурс заснований Львівським відділом товариства "Союз Українок" на честь видатної українки, першої голови Всесвітнього "СУ" Мілени Рудницької, - розповіла голова Винниківського осередку Стефанія Гілета.

"Його мета - залучення молоді загальноосвітніх шкіл, середніх спеціальних та вищих навчальних закладів до відродження української національної культури, збереження етнічної самобутності нашого народу, розбудови громадянського суспільства через науково-дослідницьку та пошукову роботу", - додала пані Гілета.

За словами організаторів, на конкурс надіслали творчі роботи понад півтисячі талановитих учнів шкіл і студентської молоді.

Журі найвище оцінило дослідження винниківчанки Софії Маркевич на тему "Процес творення літератури в інтерпретації Юрія Липи".

Тему Софія обрала невипадково. У Винниках жив і працював батько Юрія - Іван Липа, маємо річницю ветеранів Великої Вітчизняної Війни та репресованих ім. Ю. Липи.

"Липа приїжджав до Винник, щоби провідати батька. Доля Юрія є складною. Як часто траплялося в історії, його закатовано в 44 роки без суду і слідства. Крім того, що Юрій Липа був зидатним письменником, він відомий як громадський діяч, а це мені близьке, - підкреслює Софія Маркевич.

"У його книжках є багато оригінальних думок, зокрема про те, як відбувався процес творення літератури. У збірнику "Бій за українську літературу" Липа стверджує, що література має бути національною, збурювати читачів до думок, дій так, як його політичні праці "Нова доба", "Призначення України" тощо, де тема і метод викладу говорять про українців як сильну націю, чка може і повинна боротися", - говорить Софія.

Творчість Юрія Липи вивчена достатньо. Він мало часу творив, але зробив багато. Кожні п'ять, десять років відбувається конференції, а його творчий доробок й далі вивчають. Софїі вдалося розкрити нові аспекти літературної й поетичної діяльності відомого письменника завдяки тому, що багато спілкувалася із зятем Юрія Липи. Він надав цікаву інформацію для підготовки дослідження: рукописи статей та твори, які правнук Липи набирав на друкарській машинці, аби вони збереглися.

Лариса Кубська


Теги: Стефанія Гілета, винниківчанка, Софія Маркевич, конкурс, нагорода, Іван Липа


Читайте також:
Коментарі
avatar