В Японії створили диво-порошок, який поглинає радіацію
19.04.2011 13:18

В Японії створили диво-порошок, який поглинає радіаціюЯпонський професор Томіхіса Ота з Університету Канадзава створив спеціальний порошок, який уловлює радіацію у воді й може поглинати ізотопи цезію, йоду і стронцію.

У його склад входить суміш мінералів, в тому числі цеолітів, яка і дозволить ефективно видалити з радіоактивної води зазначені ізотопи, повідомляє ТСН.

За словами вченого, проведені ним спільно з колегами експерименти показали, що нове з'єднання практично повністю поглинає цезій, якщо в 100 мілілітрах води розчинити 1,5 грама порошку.

Використовуючи таку концентрацію, з водної товщі можна виділити і радіоактивні частки йоду і стронцію.

Професор Ота вважає, що розробка може бути затребувана на аварійній АЕС "Фукусіма-1" для очищення 67 тис. тонн високорадіоактивної води, що скупчилася в нижніх приміщеннях станції і технічних тунелях.

Природні мінерали цеоліти мають унікальну здатність поглинати радіацію і шкідливі речовини з навколишнього середовища. Їх застосовують навіть у харчових добавках для людей, зайнятих на виробництвах, де існує ризик опромінення.

Мішки з цеолітами, зокрема, будуть скидати в море біля водозбірників другого і третього енергоблоків АЕС "Фукусіма-1".

Водночас, оператор атомної станції Тokyo Electric Power повідомив, що така операція запланована на найближчий час.

За порадою фахівців енергокомпанія обробить океанську зону цеолітами, аналогічними тим, які застосовувалися після аварії на Чорнобильській АЕС.


Теги: ізотопи, цеоліти, Японія, радіація, вчений


Читайте також:
Коментарі
avatar