Прем'єр-ліга. Чемпіонат завершено.
22.05.2011 11:44

Ось і завершився 20-й за рахунком чемпіонат України по футболу серед команд елітного дивізіону.

Найгучніша сенсація 30-го туру чемпіонату України з футболу відбулась у Маріуполі, де перемога «Іллічівця» над «Динамо» залишила господарів у Прем’єр-лізі.

"Золотий" Шахтар сезону 2010/11 «Шахтар» – «Дніпро» – 0:0

Гості лише за певних умов могли розраховувати на третє місце у сезоні, але повідомлення з Києва про зустріч за участю «Металіста» перетворив гру на суперечку двох амбітних команд, які не хотіли поступатись одна одній, не відштовхуючись від поточного рейтингу. «Дніпро» вдруге поспіль на «Донбас Арені» показав, що наступного сезону Хуанде Рамос може привести команду до кращих показників, ніж підсумкова 4-а позиція зараз. Гості трохи більше атакували, завдаючи роботи голкіперу та захисникам «Шахтаря». Не залишався без роботи і Ян Лаштувка, однак напруга у нього була вже не така велика, як у півфіналі Датагруп Кубку України.

«Шахтар» завершив Чемпіонат двома нічиїми і на 7 очок випередив у підсумку найближчого переслідувача − «Динамо». Після матчу гравці і тренери донеччан отримали черговий комплект золотих нагород з рук Президента Прем’єр-ліги Віталія Данілова та Президента ФФУ Григорія Суркіса.

«Іллічівець» – «Динамо» – 3:2

Суперники вийшли на поле у своїх бойових складах. Клас гостей вилився до перерви у два голи киян. Олександр Алієв відкрив рахунок у традиційний спосіб − ударом зі штрафного. Щоправда, півзахисникові «динамівців» допоміг рикошет від одного з гравців у «стінці». Згодом необережним пасом Дмитра Невмиваки своєму голкіперу скористався Андрій Шевченко − форвард випередив Богдана Шуста та з гострого кута відправив м’яч у ворота господарів. За таких умов «Іллічівцю» було важко розраховувати на першу історичну перемогу над «Динамо» за 26 очних побачень, однак події другого тайму дозволили маріупольцям створити 3 маленьких дива у вигляді голів та один великий подвиг, яким без перебільшення стали рятівні бали за виграш у віце-чемпіона країни.

Перші два голи господарів були дуже схожим один на інший, а їхніми авторами стали перевірені лідери маріупольців − Костянтин Ярошенко та Адріан Пуканич. Ці гравці середньої лінії розстрілювали ворота Олександра Шовковського по різних кутах з відстані у 17 – 19 метрів. Майже одразу Артем Мілевський та його партнер по команді Алієв перевіряли на міцність та уважність Шуста, але нічого не досягли. Зате одна з останніх затяжних атак «Іллічівця» дозволила опинитись Ігореві Тищенку без опіки у центрі штрафного майданчика киян і головою без перешкод забити переможний гол. Поразка не вплинула на друге місце «Динамо», а маріупольці встигли вскочити на останній рятівний рядок, випередивши на 2 очки «Севастополь».

«Карпати» – «Ворскла» – 2:2

Господарі поля прагнули будь що реабілітуватись за дві поразки у попередніх турах. «Ворскла» не розраховувала на допомогу з боку «Севастополя» і прагнула сама не програти у Львові, щоб зберегти за собою єврокубкове місце. Вперто розгортались події до перерви. Команди мали піти на відпочинок на двох нулів на табло, однак «Ворскла» забила «гол у роздягальню», чим зробила другий тайм набагато цікавішим за першу половину гри. А вивів вперед гостей Дмитро Осипенко. Білоруський легіонер полтавчан своєчасно вистрибнув після навісу Євгена Селіна і наблизив партнерів по команді до виконання мети на сезон.

«Карпати» не погодились бути постачальником очок для суперника і ударними темпами забили у перші 20 хвилин другого тайму два голи, не реалізувавши при цьому пенальті. Спочатку Денис Кожанов не використав вихід сам на сам, пробивши повз голкіпера у штангу, але сам був першим на добиванні і виправив власну помилку. Потім Александер Гурулі примусив сфолити на собі Арменда Даллку, а оскільки це трапилось у штрафному майданчику гостей, то Сергій Лисенчук вказав на «позначку». З 11-ти метрів Ігор Ощипко пробив невпевнено, і Сергій Величко намертво забрав м’яч. Натомість був на піднесенні «збірник» львів’ян − Кожанов вдруге повів себе по-господарськи біля чужих воріт, забив під поперечину, вивів «Карпати» вперед і поставив під загрозу турнірну безпеку «Ворскли». Гості відігрались тоді, коли на це вже залишалось не дуже багато шансів та часу. Але за 2 хвилини до закінчення основного часу Ахмед Янузі увійшов до штрафного майданчику та, не зближуючись з Мартіном Богатіновим, переграв голкіпера господарів − 2:2.

Вирішальним у визначенні володаря 6-го місця стала краща різниця забитих та пропущених м’ячів полтавчан у порівнянні з «Таврією», яка зрівнялась за набраними очками з підопічними Миколи Павлова.

«Оболонь» – «Металіст» – 0:2

Відносно легко «Металіст» підтвердив статус третьої команди України. «Бронза» дістається харків’янам вп’яте поспіль. Щоб гарантувати собі місце на п’єдесталі, підопічні Мирона Маркевича мали вигравати на виїзді в «Оболоні». Вже у першому таймі Джонатан Крістальдо двічі змусив капітулювати Олександра Рибку. У першому епізоді він ще від центральної лінії поля виграв забіг з м’ячем на швидкість у Євгенія Лозінського і влучно пробив у дальній нижній кут воріт господарів. Невдовзі аргентинець зблизька переправив «шкіряну кулю» за призначенням, скориставшись пасом Хавьєра.

«Оболонь» не відсиджувалась у захисті, завдаючи постійних неприємностей Владіміру Дішленковичу. Голкіпер гостей грав переконливо, а ще двічі поперечина воріт ставала йому у пригоді − за «пивоварів» були близькі відзначитись Олександр Мандзюк та Павло Кутас. Останні хвилини проходили більш спокійно − «Металіст» не дав сумніватися у своїй перевазі, переможно завершивши непростий сезон, адже нинішню «бронзу» можна назвати для харківської команди найважчою.

ПФК «Севастополь» – «Таврія» – 0:1

Судячи з якості гри «Севастополя» та календаря останніх турів, виліт з Прем’єр-ліги підопічних Ангела Червенкова можна назвати несподіваним. У кримському дербі, де номінальними господарями були севастопольці, однак не мали можливості сповна скористатись цією перевагою, саме вони частіше переходили на чужу половину поля. Втім, зламати організований захист «Таврії» їм так і не вдалось. Натомість сімферопольці час від часу гостро відповідали, що призвело до двох взяттів воріт Сергія Вєремка ще до перерви. У першому випадку гол Максим Фещука був відмінений через положення «поза грою», а от влучний удар Лакі Ідахора головою у ближню «дев’ятку» було зараховано.

Можливо, на те, що «Севастополь» так і не вдався до більш рішучих дій в атаці, вплинули повідомлення з Маріуполя, де майже до останніх хвилин результат був сприятливим саме для кримчан. Коли ж «Іллічівець» змінив турнірні розклади онлайн, то часу на два голи у ворота «Таврії» просто не залишалось. Поразки у двох останніх турах севастопольцям не дозволили закріпитись у Прем’єр-лізі. Перемога «Таврії» не дала змоги фінішним спуртом вирвати 6-у путівку від України в єврокубки.

«Арсенал» – «Кривбас» – 1:0

Київська команда, яка до передостаннього туру, претендувала на потрапляння до першої шістки не увійшла до першої половини команд Прем’єр-ліги за підсумками Епіцентр Чемпіонату України. Єдине, що вдалось команді Юрія Бакалова, це перемогою завершити сезон, на який покладалось так багато сподівань.

Матч у Борисполі цілком можна назвати рівним, однак на правах господарів «Арсенал» забив єдиний гол. Олександр Ковпак, який розпочинав цей матч з лави запасних, як і більшість інших після переходу до складу «канонірів», зумів свій вихід на заміну відзначити першим голом за київську команду. Для цього форварду знадобилось відгукнутись на пас одного з найбільш активних Олександра Кобахідзе і на протиході спіймати Євгена Боровика.

«Волинь» – «Металург» Донецьк − 1:3

Лучани логічно завершили весняний відрізок змагань. Лише 6 очок «Волині» за три останніх місяці примусили поміняти колектив проміжне 6-е місце на підсумкове 11-е. На останній поєдинок сезону Віталій Кварцяний не виставив з певних міркувань основний склад. Це пояснює важкий початок гри для господарів. Невпевненістю суперника «Металург» скористався дуже швидко. Стрімка атака призвела до першого голу в Україні Фанендо Аді, який лише підставив ногу перед порожніми воротами – все для нігерійця зробив Чіпріан Танаса. Румунський форвард був найкориснішим гравцем зустрічі, адже зумів до результативної передачі додати прицільний удар у кут воріт Віталія Неділька з-за меж штрафного майданчика − 0:2.

Лише з середини першого тайму «Волинь» заволоділа перевагою і досить швидко сквитала один м’яч. З середньої відстані Олександр Пищур проявив свої бомбардирські якості, коли господарі подавали кутовий. Малюнок зустрічі надалі не змінився − лучани продовжували шукати шляхи врятувати матч, але вдруге Олександр Бандура не пропустив. Справедливість перемоги «Металурга» (донеччани підійшли у кращому стані до останнього туру) довів Микола Морозюк у компенсований час, втретє засмутивши суперника і вболівальників, які прийшли на луцький «Авангард».

«Зоря» – «Металург» Запоріжжя − 0:2

Занадто пізно розігрався запорізький «Металург», який виграв у заключних 6-ти турах 4 рази, що вдвічі більше, ніж у попередніх 80% ігор сезону. «Зоря» на фініші сезону, навпаки, виглядала вкрай непереконливо і вирішила завдання збереження місця серед найсильніших завдяки попереднім очковим надбанням та єдиній перемозі у передостанній зустрічі, яка зробила матч 30-го туру для луганчан нецікавим. Запоріжці, намагаючись довести випадковість останнього місця, мали більше волі до перемогу. Досягти успіху їм вдалося у другому таймі алчевського поєдинку.

Денис Скепський наважився на удар здалеку і підстеріг не таку вже й часту помилку Ігоря Шуховцева, який пропустив м’яч під руками. Сподівання на оптимістичне завершення сезону «Зорі» за 8 хвилин перекреслив Жуніор. Він з тієї ж точки, що його партнер по команді відкрив рахунок, подвоїв цифри на табло, влучивши у дальню «дев’ятку» – цього разу без шансів на порятунок для голкіпера. Таким чином, 0:2, і обидві зустрічі в Алчевську принесли «сухі» поразки команді Анатолія Чанцева. «Зорі» залишається сподіватись на швидке повернення до рідного міста. А результат звітного поєдинку не змінив місця обох команд у підсумковій турнірній таблиці.