Школі мистецтв у Винниках - 20 років!
13.06.2011 16:11

Львівська державна школа мистецтв № 9, що знаходиться у Винниках, відсвяткувала двадцятий день народження. Першими привітали ювілярів отці Петро Паньків і Василь Петрик.

Вони подякували керівнику і викладачам школи мистецтв за виховання у молоді любові до музики, народних звичаїв і традицій, і подарували образ Матері Божої "Замилування", образ Почаєвської Божої Матері.

Багато гарних слів і побажань колектив школи мистецтв почув від заступника голови міста Винник Ю.Батюка, представника Управління культури ЛМР Л.Назарук, голови Ради директорів мистецьких шкіл Львова Г.Лаврись, голови обласної профспілки працівників культури М.Підгурського, а також представників товариства "Просвіта" Л.Білоуса, Л.Швед, керівника театру "Сміх і сльоза" Ігоря Дзядиги, П.Павлентія - від імені батьківського комітету школи.

Про історію створення школи мистецтв у Винниках розповів член комісії з питань культури та національного відродження ВМР (1990-1994 рр.) Б.Москаль.

Працівників школи мистецтв нагородили грамотами обласного, міського управлінь культури, профспілок, а також дирекції школи мистецтв.

Ярослав Харун керує школою мистецтв без кількох місяців 20 років. З нагоди ювілею зазначив, що протягом існування цього мистецького закладу з його стін вийшло чимало талановитих музикантів, тут сформувався творчий і дружний викладацький колектив, готовий на працю та експерименти.

Мешканці міста мали змогу в цьому переконатися. Вони побачили і почули виступи багатьох талантів школи: учнів, викладачів, випускників. На сцену виходили хор молодших класів (керівник І.Самбур, концертмейстер О.Албул), хор учнів середніх класів (керівник Ю.Цвьок, концертмейстер О.Албул), ансамбль сопілкарів (керівник Ю.Назарук, концертмейстер С.Гасьо-шин), дует акордеоністів у складі О.Буштина та Б.Горона (викладач С.Лебедюк), дует кларнетистів - А.Пенюк та А.Лоїк (керівник Ю.Назарук), ансамбль гітаристів (керівник С.Габшій), ансамбль бандуристок (керівник Л.Варивода), вокальний ансамбль під керівництвом І.Самбур, ансамбль скрипалів (керівник В.Гураль), тріо у складі Софії і Мар'яни Га-сьошин та Богдана Горона, вокальний дует (Н.Бондаренко, М.Яцейко), інструментальний ансамбль у складі учнів школи О.Вірта (соло гітара), Л.Сакалюка (бас гітара), І.Прокудіна (ударні) і викладача С.Габшія (фортепіано) тощо.

В'язанку українських пісень виконав фольклорний ансамбль "Джерело" (керівник Н.Грищенюк, концертмейстер В.Романюк, хореограф О.Григоркін), який подивував глядачів не тільки гарним народним співом, а й шаленою енергетикою. На сцені дівчата не просто співали, вони відтворили українські звичаї, зокрема те, як колись відбувалося святкування Івана Купала. Було приємно їх не тільки слухати, а й спостерігати за дійством на сцені.

Найбільшим сюрпризом для винниківчан стало виконання композиції В.Сапарова інструментальним тріо, яке складалося з випускників школи мистецтв. На ударних зіграв лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, артист оркестру театру ім.М. Заньковецької, музикант відомого гурту Кожному своє" Р.Беднарський. Колишня учениця школи, переможниця багатьох музичних конкурсів, а зараз студентка музучилища С.Мельник показала віртуозну гру на фортепіано, а третім виконавцем став також випускник, а тепер учитель школи мистецтв Б.Іва-нишин (бас). Цьому інструментальному тріо імпровізація "Джазові прелюдії", безперечно, вдалася, адже головне в джазі - не тільки майстерність, а й вміння передати слухачам позитивний настрій.

Винниківчани насолоджувалися і грою на ксилофоні учня школи І.Прокудіна. У його виконанні прозвучала музика В.Моцарта "Рондо". Іван - цьогорічний переможець міського конкурсу "Юні таланти Львова". Коли він на сцені, повністю поринає у музику, помітно, що йому дуже подобається відтворювати мелодії за допомогою ксилофону, бо робить це артистично, з легкістю. Показали, як навчилися грати на різних музичних інструментах й інші учні школи мистецтв.

Присутні радо вітали й виступи вихованців хореографічного відділення школи мистецтв. Діти показали сучасну хореографію - латиноамериканський танець "Ча-ча-ча" і танець "Святковий вальс" (керівник А.Гарант). Відділ народної хореографії (керівник Т.Патер, концертмейстер І.Патер) зібрав щедрі оплески за виконання народно-сценічних танців Задумала бабусенька" і "Гуцульські забави".

Ярослав Харун представив винниківчанам своє нове напрацювання - створений спеціально до ювілею школи оркестр народних інструментів, в якому задіяно 26 музикантів різного віку, котрі грали на багатьох інструментах "Народний танець" композитора Дремлюги і "Коломия-місто" Кос-Анатольського.

Завершили концерт, присвячений 20-літньому ювілею, відомою піснею І. Білозіра "Многая літа", яку заспівав зведений хор учнів, викладачів і випускників школи мистецтв.

Лариса Кубська


Теги: школа мистецтв, новини, концерт, Винники, 20 років


Читайте також:
Коментарі
avatar