10 липня у Винниках після реставрації відкрили пам'ятник Шевченку (ВІДЕО)
12.07.2011 16:42
У неділю, 10 липня, у  Винниках відкрили відреставрований пам'ятник Тарасові Шевченку. Це один з найперших пам'ятників Кобзареві в Україні та найстаріший у Західній Україні - його було відкрито 1913 року. Автор пам'ятника - архітектор Олександр Лушпинський.

"Пам'ятник неодноразово зазнавав руйнувань. Так, під час польської окупації на початку ХХ століття один з польських вояків стріляв з пістолета по ньому. Тоді скульптуру було сильно понищено, але силами українських патріотів пам'ятник відновили, - цитує керівника прес-служби Винниківської міської ради Юлію Кухар lviv.expres.ua.

- За радянських часів пам'ятник Тарасові Шевченку неякісно реставрували. Так, його було покрито цементом та рідким склом, що не давало каменю, з якого зроблено скульптуру, дихати. Тому виникла загроза, що пам'ятник просто розсиплеться".

З ініціативи місцевої "Просвіти" та за підтримки депутатів на реставрацію пам'ятника з обласного бюджету Львівщини було виділено 200 тисяч гривень. Роботи з порятунку пам'ятника розпочалися з вересня минулого року. Їх виконували спеціалісти ЗАТ "Львівпроектреставрація". Реставратори механічним способом знімали неякісне покриття, натомість застосовуючи екологічно чисті матеріали. У роботі використовували німецькі технології. Після проведення робіт загроза руйнування пам'ятника зникла.

"2013 року пам'ятник Козареві у Винниках "відзначить" своє століття", - додала Юлія Кухар. http://youtu.be/39ndYPGwwdw

Теги: реставрація, тарас Шевченко, відкриття, фото, Винники, пам'ятник


Читайте також:
Коментарі
avatar