"Фронт змін" провів у Винниках толоку
15.08.2011 18:48

У місті Винники близько півсотні активістів, більшість з яких – молодь, провели суботній день зі знаряддям праці у руках. Кожен, маючи свою ділянку роботи, виконував спільну працю на благо жителів цього красивого містечка біля Львова, крок за кроком створюючи тут затишну зону відпочинку.

Співоче поле – задум, який вже зовсім скоро зусиллями усіх небайдужих буде втілений у життя. Як повідомляє офіційний сайт "Фронту змін" у Львівській області, автором ідеї щодо відновлення давніх традицій відпочинку у місті Винники є благодійник Олег Наставський, який водночас є головою однойменного Благодійного фонду.

Як корінний винниківець, Олег Наставський переконаний, що схожих місць у Винниках є зовсім небагато. А тому ця місцевість, площею близько 50 сотих, повинна стати надбанням багатьох. Тим паче, відзначає учасник толоки Олег Наставський, по трьох сторонах від озера розташовані храми – римо-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії, а також греко-католицька церква Різдва Богородиці та православна церква, що означає постійну присутність тут багатьох людей.

Думки про відновлення благоустрою цієї місцевості на благо городян та гостей міста дотримується ще один учасник толоки – депутат Винниківської міської ради, голова фракції партії «Фронт Змін» у Винниківській міській ради Володимир Галущак. За його словами, востаннє, коли довкола озера збиралися люди на відпочинок – 20 років назад. Після того водойму поступово почали забруднювати, вкидаючи туди сміття та зливаючи відходи.

«Ця місцевість є важливою не лише тому, що люди можуть тут відпочивати, але й тому, що вона є нашою історією. Адже поруч з озером розташовується цісарська криниця, яка датується 1826 роком. Загалом відомо, що саме з цього місця починали розбудовувати Винники, яке заснували у 1292 році», – зазначив Володимир Галущак.

Високо оцінив ініціативу ентузіастів щодо очищення озера та організацію благоустрою поруч нього настоятель Римо-Католицького костелу Леонтій Саламон. «Дуже добре, що ставком та територією біля нього хтось зацікавився і докладає зусиль аби відновити тут Співоче поле. Раніше тут проводилися різноманітні культурні заходи. Зокрема, у час Відпусту Матері Божої сюди сходилися, проводили забави, молилися у співах до Ікони Матері Божої, яка понад 200 років давала людям різноманітні благодаті. Я дуже хочу відновити традиції, які колись тут були. Зокрема, цими вихідними біля нашого костелу пройде вже четвертий Фестиваль релігійної музики за участю багатьох гуртів. Тому моя ціль, як настоятеля Римо-Католицького костелу, – не тільки дбати за своїх парафіян, але й дати щось корисне для жителів міста загалом. Адже фактично у Винниках і немає такого місця, де люди можуть таким чином згуртуватися», – зазначив Леонтій Саламон.    

До слова, лише у суботу, 13 серпня, з місця толоки сміття вивозила п’ятьма вантажівками. А на закінчення нелегкого дня толоки усіх пригощали козацьким кулішем.


Теги: Винники, Фронт змін, толока

Читайте також:
Коментарі
avatar
МОЛОДЦІ!!! hands hands hands
avatar
А им займається влада? Чому вони не проводять толоку?
avatar
Влада ні толоку не проводить, ні своєю роботою не займається!!! Скоро літо закінчиться, а вулиця Галицька так і розбитою залишається!
А "шановний" голова у відпустці віддихає! Сильно напрацювався ... sad
avatar
Та шо то за влада!? Перед виборами було одне "Я", а тепер лишилась одна головка від ...
avatar
Не зовсім шановний голова в цьому році вже 5 раз у відпусці і за наш рахунок відпочиває. Перед виборами казав одне після виборів став зовсім інший. Він тількі працює на себе та на свою родину.
avatar
Яке співоче поле? Я чув, що там отримав земельну ділянку якийсь депутат?
avatar
Я також чув, що там будуть будувати готельно-розважальний комплекс і ресторан. Дійсно до цього мають відношення троє депутатів ВМР та один винниківський олігарх.
avatar
на цю землю мала і має плани одна політпартія
готєльно-розважальний бізнес у винниках контролюють відомі особи
avatar
До речі до цього мають відношення в т.ч.представгники ГО "Пора"
avatar
Люди не дайте їм забрати цю землю!!!!!!!! а хопці зі Фронту Змін молодці я їх підтримую принаймі хощ одні шось роблять!!!!!!!!!! Дякую вам за це
avatar