У неділю в Лисиничах відсвяткують 100-річчя першому пам’ятнику Шевченкові
06.09.2011 20:38

Першому на Західній Україні пам’ятнику Тарасові Григоровичу Шевченко виповнюється 100 років. Цієї неділі, 18 вересня, у селі Лисиничі пройдуть святкування з цього приводу.

Пам’ятник встановили в селі Лисиничі у вересні 1911 року. Тоді, щоб поставити у селі кам’яне погруддя поета, збирали кошти всім селом. Люди давали, хто скільки мав. Робота стала унікальною, адже тепер це перший громадський пам’ятник Шевченку в Україні.

Спочатку пам’ятник мав вигляд увінчаної хрестом піраміди з вмонтованим фарфоровим портретом Кобзаря і нагадував первісну могилу Шевченка на Чернечій горі.

Дата співпала з 600-річчям заснування самого села. Урочистості розпочнуться о 15-тій годині.

У програмі свята:

 - Освячення відреставрованого пам’ятника Кобзареві;
 - Урочисте покладання квітів до пам’ятника офіційними особами області;
 - Виступ народного духового оркестру с. Лисиничі, заснованого у 1910 році;
 - Пісні на вірші Шевченка хору села Лисиничі, заснованого у 1924 році.

Окрім того, можна буде поспілкуватись із істориками та найстарішими мешканцями села про історію Лисинич та спорудження пам’ятника Шевченкові. А після урочистостей біля пам’ятника на сільському футбольному полі відбудуться виступи народних колективів та народні гуляння.

На святкування запрошенні високопосадовці Львівської області, керівництво Львова, району, голови селищних рад, та відомі діячі культури та мистецтв Галичини.


Теги: тарас Шевченко, Лисиничі, пам'ятник

Читайте також:
Коментарі
avatar