Винники переходять у якісно нову площину господарювання
03.10.2011 16:43
Масштабна комунальна реформа, про необхідність якої у Винниках говорять ось уже кілька років, нарешті розпочалася.

Проаналізувавши якість функціонування житлово-комунального господарства, отриманого у спадок, провівши фаховий аудит, влада міста взялася за зміни.

Сьогодні ми є свідками процесу, коли місто переходить у якісно нову площину через реформування системи ЖКГ, відкритої для громади, підвищення її ефективності та раціоналізацію використання фінансів. Житлово-комунальна реформа буде просуватися одразу в кількох напрямах та етапах. У результаті громада отримає якісні комунальні послуги за справедливої ціни і, що дуже актуально, - комунальне господарство запрацює незбитково.

Перші кроки на шляху реформування вже зроблені. Громада оцінила їх належним чином. У вересні в нашому місті завершився перехід на нову систему вивозу сміття. Віднедавна новий виконавець цих послуг - ТзОВ "САТ-Львів" (фірма з пристойним досвідом і відмінною репутацією) - перейняв на себе цю "почесну" функцію.

Як повідомиляє "Винниківський Вісник" у міській раді, черговий і завершальний набір смітникових контейнерів встановлено біля всіх багатоповерхівок у місті Винники. Не зважаючи на те, що спочатку громада з пересторогою ставилася до цього нововведення, сьогодні винниківчани належним чином оцінили роботу товариства і з більшим бажанням укладають угоди з фірмою. Відтепер на кожному подвір'ї є безкоштовно встановлений контейнер. До того ж мешканці нашого міста отримали змогу самостійно визначати графік і частоту вивозу побутових відходів й не переплачують. Тепер платять за принципом: "скільки смітиш - стільки й платиш".

Наступний і, можливо, найважливіший етап реформи - це реорганізація комунальних підприємств, які надають комунальні послуги населенню міста. Як уже повідомлялося, з трьох організацій - МКП "Винниківське", ВКП "Благоустрій" та ЖЕК -запланували утворити єдине підприємство, оптимізуючи його діяльність.

Так, у місті залишається ВКП "Винниківське", створюється його дочірне підприємство - ДП "Добробут", засновником якого буде Винниківська міська рада. Ця нова структура з оптимістичною назвою відповідатиме за основні напрями життєдіяльностЬміста. Відповідно ЖЕК та "Благоустрій" будуть ліквідовані. З цією метою розпорядженням міського голови створено ліквідаційну комісію, яку очолила спеціаліст з житлових питань ВМР Марія Желіско.

Розуміючи, що необхідно діяти швидко (адже наближається зимовий період), влада міста оперативно взялася за реорганізацію. На позачергових засіданнях виконкому та сесії ВМР було прийнято організаційні рішення. Як повідомляє "Вісник", процес ліквідації ЖЕКу та ВКП "Благоустрій" розпочато. Передбачається, що він буде складним, тривалим, але й необхідним.

"Наше завдання - зробити так, щоби підприємство працювало якісно, - зазначає міський голова Винник Сергій Уваров. - Воно матиме достатньо техніки для ремонту вулиць, їх прибирання, згортання снігу, вивозу сміття тощо". Сьогодні у плани міста також входить купівля малого тракторця. Практика Трускавця, Дрогобича, Борислава показує, що цей вид малої техніки є практичним, недорогим та економним, зручний у використанні - ним можна робити об'їзд міста, прибирати дороги й тротуари, відкидати сніг і зачищати узбіччя (обладнаний щіткою). Тракторець не займає багато місця на проїжджій частині, економно споживає пальне та водночас є багатофункціональним, його використовують у різні пори року.

Ще одним важливим аспектом є зменшення заборгованості. "Ми повинні ліквідувати боргову яму, - констатує міський голова. - Реорганізація комунальних підприємств у Винниках дозволить оптимізувати штатне навантаження, а ми отримали у спадок штат, в якому 50 % - керівники. Це ж неприпустимо!" Штат лише одного "Благоустрою" налічував 46 осіб, приблизно стільки ж працювало у ЖЕКу.

Після реорганізації єдине підприємство утримуватиме до 50 осіб. Найкращі фахівці комунальних структур переходять працювати у нову структуру через професійний відбір. Затратна частина зменшиться також за рахунок переходу на єдине оподаткування. Таким чином, без втрат для населення фінансові затрати міста знизяться через оптимізацію балансу доходів-витрат. Окрім переходу на беззбиткове господарство, не менше уваги місто приділяє і ліквідації накопичених боргів.

Нагадаємо, протягом останніх кількох років комунальна заборгованість міста помітно зросла. Через це Винники постійно зазнають критики від міського голови Львова Андрія Садового, хоча раніше мер Львова не звертав на це уваги. Відомо, що на той час міським головою Винник був Теодор Гудзяк - однопартієць і хороший колега пана Садового. А відтак, критики з боку сусіднього міста не було. "Ми не будемо думати-гадати, хто винний у тому, що за кілька минулих років Винники заборгували, зокрема, за тепло стільки коштів. "Що робити далі?" - ось головне питання для нас, а оцінку попереднім господарникам дає фаховий аудит. Припинення боргового нарощування та поступову ліквідацію заборгованості ми забезпечуємо за рахунок приведення господарки до ефективного стану", - так Сергій Уваров прокоментував ситуацію "Віснику".

Джерелом надходження для забезпечення штату людей передбачено квартирну плату мешканців нашого міста. Інші затрати - програма "Шкільний автобус", вуличне освітлення, прибирання міста - фінансує Винниківська міська рада. Завдяки такій організації місто зможе самостійно дати собі раду, забезпечити ефективне функціонування комунального сектору, коли громада отримує якісні комунальні послуги за справедливу ціну, а комунальне господарство працює незбитково. Місто удосконалює саму систему ЖКГ, роблячи її відкритою для громади.

Наступний напрям - підготовка до опалювального сезону та осінньо-зимового періоду загалом. Як повідомляє "Вісник", міський голова Винник уже дав вказівку міським комунальникам проконтролювати технічний стан госптранспорту й запаси піску для посипання вулиць.

Біля житлових будинків будуть встановлені пластикові контейнери, у яких локально зберігатимуть запаси піску. Розпочалася повна підготовка житлового сектора до зими - очистка вентиляційних шахт, перевірка будинкових електромереж, системи опалення тощо. Мало не щодня у кабінеті міського голови збирають по кілька нарад з питань реорганізації, підготовки до зими, вирішення супутніх проблем, які можуть виникати під час проведення робіт.

Таким чином, винниківська влада, яка поставила собі за мету створити конкурентне середовище на ринку з надання комунальних послуг, розпочала реалізацію цього задуму. Адже ефективний ринковий механізм у житловому господарстві Винник здатний забезпечити якісніше обслуговування та утримання житлового фонду.
Теги: Винники, комунальне підприємство, ЖЕК, Благоустрій, міська рада


Читайте також:
Коментарі
avatar