Винниківські мотокросмени "показали клас" на регіональних змаганнях!
04.10.2011 12:10
Репортаж Юлії Кухар присвячено пам'яті винниківчанина, легенди радянського спорту Андрія Шемечка.

4-ий етап Кубку західних регіонів успішно відбувся 17-18 вересня у с.Вороців поблизу Львова. Як ми і очікували, першим у класі аматорів до фінішу прийшов винниківчанин, член мотоклубу "Драйв" Олег Крук. Його брат, Роман Крук, також представляв винниківську команду на змаганнях і показав достойний результат, посівши 6-е місце серед аматорів.

Лідер усіх попередніх етапів Олег Крук почувається впевнено, адже в заключному етапі, що відбудеться у Києві, йому достатньо прийти до фінішу у трійці кращих, аби закріпити статус. Уже в наступному сезоні Олег "газуватиме" разом з професіоналами. Правила Федерації вимагають від спортсмена його участі у гонках серед аматорів на початках спортивної кар'єри. Лише через це Олег, "затримався" в аматорах, хоча давно переріс цей рівень.

Брат Олега Роман Крук - також показав пристойний результат у Кубку: у 1-му та 2-му етапах він зайняв призові місця (третє і друге відповідно). На жаль, косівський етап кросмен пропустив через травму, а вже на львівському, за підсумками двох заїздів, він посів 6-те місце. У другому заїзді через падіння у мотоциклі зламалося переднє гальмо, через що можливості спортсмена були обмежені. Враховуючи падіння і попередню травму, шосте місце можна вважати прекрасним результатом, який лише доводить майстерність мотокросмена. Тому вся команда покладає на Романа надії у фіналі та особливо у наступному сезоні.

Підтримка винниківчан під час останнього етапу була, без перебільшення, найкращою: приїхали друзі та родина кросменів, побратими з клубу "Драйв", "Винниківський Вісник", інтернет-видання "Винники Plus" та багато інших.

Винники Plus
Відомо, що у гонках за Кубок західних регіонів беруть участь спортсмени з багатьох класів, які поділяють залежно від об'єму двигуна мотоциклів, віку та майстерності гонщиків. Так, наймолодші учасники гонок (4-6 років) змагаються на мотоциклах з двигуном об'ємом 50 куб.см. Діти 6-10-ти років "газують" на 65-ти кубах, юнаки (і юнкині) 10-15-ти років уже пересідають на 85-тикубові мотоцикли. Дорослий клас змагається на мотоциклах 500 кубових і трохи легших мото 125-ти куб. Це аматори, професіонали і ветерани (від 40 років). Змагання на калясочних мотоциклах у західних регіонах не практикують. "Для цього необхідна траса відповідної ширини, -розповідає "Віснику" Олег Крук. - У попередніх етапах західного Кубку на колясках не їздили, думаю, що у фіналі їх теж не буде".

До редакції "Вісника" Олег Крук завітав після львівського етапу змагань. Варто зауважити, що Олег - людина скромна і привітна. На запрошення редакції приїхав одразу після занять у Львівській політехніці, де навчається на II курсі. Майбутній інженер-машиноконструктор знаходить час і для навчання, і для спорту. "Для мене Київ - це нова траса, але я, як і інші кросмени, матиму день для її вивчення".

Олег є спортсменом І розряду з мотоспорту, а незабаром подасть документи на кандидата у Майстри спорту.

"Ми з братом захопилися мотоспортом ще у дитинстві, - розповідає Олег. - Мені було років 5-6, коли батько водив мене дивитися, як "газують" гонщики на майорівській трасі, і мене це дуже захопило. Проте, коли ми хотіли також зайнятися мотоспортом, батьки, чесно кажучи, були не у захваті від цієї ідеї. У мої 16 років ми з братом, назбиравши грошей, купили наш перший кросовий мотоцикл - старий, бувший у використанні, "Чезет-250".

Проїздивши 2 місяці, ми його замінили на дещо потужнішу "Ямаху-500". У цей час хорошу технічну підтримку і професійний вишкіл нам забезпечив Андрій Шемечко, син відомого у Винниках та у всьому СРСР мотокросмена Андрія Шемечка. Сьогодні ми ним часте спілкуємося, її я дуже вдячний Андрієві за підтримку і виховання. Батьки, хоч і переживають, але тішаться за наші перемоги, завжди підтримують".

Сподіваємося, що у фінальній частині змагань, яка пройде у Києві у кінці жовтня, наші спортсмени отримають не менше, а може й більше підтримки.
Теги: Винники, Роман Крук, Андрій Шемечко, Олег Крук, ВИННИКИ DRIVE, мотокрос


Читайте також:
Коментарі
avatar