Козацькі забави у Винниківській школі-інтернаті
13.10.2011 13:13
У Винниківській школі-інтернаті №9 уп‘яте відбулося велике фольклорно-пізнавальне свято «Козацькі забави». Педагоги й учні цього навчального закладу докладають максимум зусиль, щоб пізнавати й відновлювати давні українські звичаї та традиції, відкривати замовчувані й призабуті сторінки давнини.

Цьогоріч свято вдалося на славу! За давнім козацьким звичаєм воно розпочалося з молебня, який провели отці-селезіяни.

Далі, за цим же звичаєм, відбулася загальношкільна лінійка, на якій діти обрали голову дитячого самоврядування школи-інтернату. Ним удруге став Назар Антонов, якому й вручив булаву («символ влади» від імені учнівського колективу справжній козацький отаман Андрій Коляса. З цієї нагоди з козацької ручної гармати пролунав такий гучний постріл, що його відлуння було чути в усіх куточках Винник! Цього дня, на радість дітям, козаки, які прибули на святкування разом із отаманом Андрієм Колясою, ще не раз палили з цієї гармати! А ще вони зварили за давнім прадідівським рецептом смачний і поживний козацький куліш. Радості малюків не було меж: вони ласували цією стравою, споглядали на козацькі однострої – яскраві й барвисті. А ще раз-по-раз прохали вояків показати їм козацькі шаблі, торкнутися сталевого леза …Виступає козацький отаман Андрій Коляса (з мікрофоном), праворуч директор школи-інтернату Лілія Свистович


Упродовж цього дня лунали пісні, які виконували учениці школи-інтернату Софія Пелехата (9 клас), Наталія Данилець (10 клас), вихованці БДЮТ м.Винники (директор Ольга Соколик). А ще цього дня в гості до дітей завітав популярний естрадний гурт «Крайня хата» (художній керівник Любов Фітьо), який потішив присутніх запальними піснями.

Дітей зі святом привітав також пан Володимир Татарин – один із керівників податкової служби Львівської області (податківці допомагають школі-інтернату чим тільки можуть). На свято прийшли й депутати Винниківської міської ради Петро Стецко та Юрій Сурков, які завжди допомагають дітям.

Свято тривало, відбувалися забави, конкурси. До речі, переможцями конкурсів у першій віковій групі стали учні 6-а класу (педагоги Л.Шмибельська та І.Лалак), серед малюків найспритнішими виявилися вихованці 5-б класу (педагоги М.Данько та Г.Йосифів).

Ведучими святкових заходів були Юлія Гусова, Соломія Гаврих, Дмитро Яблочкін, Дмитро Клюба.

«Я дуже вдячна всьому колективу нашого закладу, і педагогам, і школярам, і допоміжному персоналу, - мовить директор школи-інтернату Лілія Свистович. – Кожен із них зробив усе, що міг, і навіть більше, щоб це свято відбулося на такому високому рівні. Тішуся й з того, що нам пощастило зробити свято й для наших колишніх педагогів, які свого часу віддали багато сил і здоров‘я, передали свої знання юному поколінню. Адже на святі були присутні й наші поважні ветерани-педагоги. На цьому зупинятися не плануємо. Переконана, що наступного року «Козацькі забави» будуть ще більш масовішими й захоплюючими».

 Володимир ГАВРИЛІВ"Винниківський Вісник"

Приєднайся до сайту Винники Plus на acebookконтакті та в Однокласниках Читайте також:
Теги: школа, свято, винниківчани, винниківська, учні, Козацькі забави, школа-интернат


Читайте також:
Коментарі
avatar