Новини від "Винниківського Вісника"
01.01.2012 12:37
"Йшов Миколай лужком, бережком"

Напередодні ночі здійснення мрій, якої святий Миколай мандрує Україною з подарунками чемним діткам, в Народному домі Винник провели свято Миколая для винниківських дітей.

Ведучі Уляна Биць і Галя Гнатів у віршованій формі розповіли про Чудотворця і його добрі діла. Перед маленькими глядачами побували і неслухняні чортенята (Софія Гримак), і милі ангели (Юля Валько, Діана Задорожня), і сорока-білобока (Настя Жарківська), і чарівні зірочки (Діана Мельник, Вероніка Пашуля, Настя Леськів), зайчик (Віка Сорока), господиня (Аня Пугач), капосниця (Леськів Христина). На дружній заклик присутніх завітав статечний добрий Миколай, роль якого уже вкотре виконав Ігор Чоботок.

Співочі привітання представив вокальний колектив "Стожари" (керівник Володимир Завербний), а також Христина Леськів, Уляна Биць, Діана Задорожня, Вікторія Варлам, Христина Лоза, Настя Жарківська, Рома Романко. У їхньому виконанні звучали пісні "Величальна святому Миколаю", "Вже зима прийшла", "Святий Миколай", "Свято Миколая", "Про Миколая", "Миколай", "Робіть добро", "Сніжинки". Хореографічний ансамбль "Сунички" виконав композиції "Зимонька", ансамбль спортивного танцю "Модерн" - "Зима", разом ці ансамблі, керівником яких є Наталія Вінярська, потішили хореографічною композицією "Новорічна казка".

Закінчили зустріч із святим Миколаєм врученням солодких подарунків вихованцям Народного дому, а його директор - Наталія Вінярська - відзначила подяками людей, які постійно підтримують цей заклад.

Чудотворець не забув про багатодітних

Свято Миколая для дітей із багатодітних сімей Винник організували відділ соціальної роботи та юридичного забезпечення Винників ської міської ради за підтримки кафе-бару "Винна Гора", приватної особи з Німеччини Гюнтера Дімера.

Діти, які прийшли на свято, насамперед дізналися про те, які чудеса творив Миколай, де він народився, як жив, як прославився. Малюки з цікавістю слухали, бо не знали багатьох фактів, не знали, що Миколай - це не казковий персонаж. Також протягом свята ведучі розповіли дітям численні легенди про Чудотворця, який є заступником знедолених.

Крім пізнавальної інформації, дітлахам організували цікаву розважальну програму. Гурт "Чічки" заспівав для них кілька пісень про те, що час зустрічати зиму і Новий рік.

Багато цікавих конкурсів провела з присутніми артистка оригінального жанру, ілюзіоністка, фокусниця Ніколь. Діти з цікавістю приглядалися до фокусів, які вона показала: розв'язувала в повітрі хустинки, "склеювала" поглядом карти, з'єднувала розрізані шнурки. Найбільшим малюкам сподобався фокус із живим "танцювальним" кроликом, який з'явився з порожньої коробки Ніхто з них не відмовився погладити пухнастика, який сумирно сидів на руках Ніколь. Також артистка грала в різні музичні ігри з дітьми, а переможці отримали солодощі та м'які іграшки.

Ображених на святі не було - всі присутні заслужили дарунок від святого Миколая.

Творча зустріч

"Андріївські вечорниці-2011", що відбулися у КЦ "Дозвілля", приємно подивували винниківчан нетрадиційним підходом до їхньої організації. Керівник і головний режисер аматорського театру "Сміх і сльоза" Ігор Дзядига, режисер і актор Богдан Москаль вирішили поєднати поезію, пісні та виставу.

Завдяки творчому тандему винниківчани мали змогу побувати на зустрічі зі самобутнім поетом, який видав сім поетичних збірок для дітей і дорослих, заступником директора львівської філії Європейського університету Богданом Пісним.

Хоча пан Богдан взявся за віршування не так давно, але багато його поезій вже встигли стати піснями. Винниківчани почули деякі з них у виконанні заслуженого артиста Молдови Валерія Степового. Кілька українських і англомовних пісень подарували присутнім сестри-співачки Ольга та Зоряна Війтків.

Актори винниківського аматорського театру "Сміх і сльоза" показали і мешканцям нашого міста комедію-жарт на одну дію "На перші гулі" (за С.Васильченком).

Керівник театру "Сміх і сльоза" Ігор Дзядига розповів, що вісім років тому він навмисно вибрав для постановки комедію-жарт, аби люди хоча б на деякий час забули про сіру буденність, відволіклися від обговорення соціальної напруги в країні.

У комедії "На перші гулі" оновили склад акторів: Ігор Дзядига (Савка), Оксана Батура (Василина), Христина Корнієнко (Оленка), Богдан Шустер (Тиміш), Юліан Картофель (дід). Для О.Батурин і Х.Корнієнко виступ на "Андріївських вечорницях" був дебютним.

Винниківчани не залишилися байдужими до побаченого театрального дійства, високо оцінили запропоновану поетично-музично-театральну зус- \ тріч, що подарувала присутнім хвилини добра, любові, надії.

Ансамбль " Прикарпаття" виступив у Словаччині

Європейському глядачеві юні винниківчани показали кілька танців: "Український козачок", "Галичанський козачок" і вокально-хореографічну композицію "Маки" під спів вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості Винник, другокласниці Наталі Андрейчук.

Художній керівник ансамблю народного танцю "Прикарпаття" БДЮГу Марк Гарц розповів, що в концерті взяли участь й інші колективи - вокальний ансамбль Палацу культури ім. Г.Хоткевича, танцювальний колектив з Трускавця і ансамбль "Веселина" із Зубри.

Майже три десятки юних танцюристів з Винник, які навчаються у 2-8 класах, мали змогу вдосталь насолодитися закордонними містами. Їхній п'ятиденний туристичний маршрут дозволив побачити Будапешт, Кежма рок, Братиславу, Відень, Краків.

"Нам сподобалася неповторна архітектура, старовинні фортеці, церкви, і музеї, імператорська резиденція, а особливо - природничий музей у Відні, в якому можна було торкатися динозаврів, які крутили головами, - поділилася враженням учасниця танцювального колективу "Прикарпаття" Марійка Свириденко. - Хотілося б ще так цікаво подорожувати й виступатиперед іноземцями!"

Сторінку підготувала Лариса КУБСЬКА

 


Теги: свято, театр, виники


Читайте також:
Коментарі
avatar