В Індії виявили новий штам невиліковного туберкульозу
18.01.2012 17:41

У світі шириться загальне занепокоєння через появу нових штамів туберкульозу, стійких до ліків.

Першими про туберкульоз, що не піддається традиційному лікуванню антибіотиками, повідомили індійські лікарі.

Аналогічні випадки захворювання на антибіотикорезистентний туберкульоз зафіксували також в Італії та Ірані, повідомляє korrespondent.net.

Лікарі з Мумбаї повідомляють про те, що хворобу зафіксували у 12-ти пацієнтів, троє з яких нещодавно померли.

Наразі міністерство охорони здоров’я Індії відрядило до Мумбаї групу експертів, що займатимуться розслідуванням випадків захворювання.

Щороку туберкульоз забирає життя тисяч людей. Хвороба є однією з найстрашніших інфекційних "вбивць" на планеті, поступаючись лише СНІДу.

Зазвичай хворим на туберкульоз призначають курс терапії антибіотиками, що триває від шести до дев’яти місяців.

Проте сьогодні лікарі стикаються із новим штамом хвороби, що є надзвичайно стійким до традиційного лікування.

Випадки захворювання на стійкий до антибіотиків туберкульоз наразі шукають і в інших країнах, а в Росії та Китаї зафіксовані мультирезистентні штами хвороби.

Повідомлення індійських лікарів викликало занепокоєння щодо того, чи зможе медицина стримати поширення цієї хвороби у майбутньому.

Лікарі з Національної лікарні Гіндуджа у Мумбаї, які першими повідомили про випадки резистентного туберкульозу, розповідають, що протягом двох років лікували своїх пацієнтів за допомогою комплексу потужних антибіотиків, проте їхні зусилля виявилися марними.

Хворі, що звернулися по медичну допомогу, проживали у міських трущобах, де люди живуть в умовах тісноти та антисанітарії, які сприяють поширенню хвороби.

Експерти з Центрів контролю та попередження захворювань США підтвердили, що штами туберкульозу, зафіксовані в Індії, є абсолютно резистентними до антибіотиків.

Медексперти наголошують, що відкриття нових штамів туберкульозу потребує негайних дій з боку світової медичної спільноти, доки ця проблема не набула більш серйозного масштабу.

Небезпеку у цьому випадку, в першу чергу, становлять ті пацієнти, що не закінчили курс лікування від туберкульозу, оскільки у них може розвинутись резистентна форма хвороби.

На тлі загального занепокоєння фармацевтична індустрія чує чимало закликів докладати більших зусиль для розробки нових видів антибіотиків, які могли б допомогти у боротьбі із новими формами туберкульозу.

За словами доктора Рут Макнерні, провідного лектора Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, нові штами хвороби становлять серйозну загрозу для загальносвітової боротьби проти туберкульозу.

"Те, що ми бачимо зараз, скоріше за все - лише верхівка айсберга. Нам невідомо, наскільки поширеними є нові штами туберкульозу, адже на резистентність захворювання перевірені зовсім небагато хворих", - розповідає Макнерні.

Доктор Макнерні наголошує, що через значне поширення туберкульозу в Індії та високу щільність населення у великих містах країни нові віруси можуть виявитись значно більшою проблемою, ніж усі відомі досі резистентні штами хвороби.

Макнерні переконана, що задля вирішення цієї проблеми знадобляться неабиякі зусилля не лише з боку індійського уряду, але й з боку всієї світової спільноти, адже туберкульоз не є виключно проблемою Індії, а становить загрозу для всього людства.

Джерело: korrespondent.net


Теги: захворювання, хвороба, туберкульоз, лікування, Антибіотики, лікар, епідемія, ліки


Читайте також:
Коментарі
avatar