У Винниках розпочалася реконструкція вуличного освітлення
13.02.2012 20:57
Однією з пріоритетних програм міста цьогоріч стане реконструкція вуличного зовнішнього освітлення. Таке завдання поставив перед комунальниками міський голова Винник Сергій Уваров.

Розробка відповідної програми ще триває, але вже сьогодні можна сказати, що вона передбачатиме повну заміну мереж, електроопор (стовпів), старих ламп і плафонів на нові економні, повідомляє Юлія Кухар у свіжому номері газети "Винниківський Вісник".

Нові плафони будуть встановлені по всьому місту: на центральних вулицях, у внутрішньоквартальних житлових масивах, парках, скверах, біля об'єктів архітектурних пам'яток, у всіх районах, де зовнішнього освітлення немає взагалі. Проект стартував цього року і, за попередніми планами, має завершитися наступного року.

Відомо, що протягом останніх десяти років проблемі вуличного освітлення практично не приділяли уваги, тому це питання на сьогодні є дуже актуальним. Будучи кандидатом на посаду міського голови, Сергій Уваров обіцяв винниківчанам вирішити питання з вуличним освітленням (реконструкція, запровадження енергоощадних технологій). Усвідомлюючи актуальність проблеми, керівництво міста взялося за її вирішення.

Цьогоріч на реконструкцію вуличного освітлення у міському бюджеті передбачили 800 тисяч гривень.

На першому етапі реалізації проект охопить такі вулиці: Галицьку, Івасюка, Сахарова, Шевченка, Франка, Стуса, Забава, Ломоносова, повідомив директор МКП "Винниківське" Сергій Булич.

Окрім того, вже у 2012 році розпочнеться прокладання зовнішнього освітлення у тих районах, де вуличного світла немає взагалі. Це райони вулиць Б.Хмельницького (біля озера), Ґонти, Полуботка, Козацької, Лисика, Під Каменем, Кільцевої, Загороддя, Липи, Дмитерка, Сагайдачного. На цю потребу передбачається встановити чотири додаткові розподільні шафи з двотарифними лічильниками (вечірній та нічний тариф), дві з яких - уже цього року.

Також двотарифні лічильники будуть встановлені у ті розподільні шафи, які вже обслуговують об'єкти вуличного освітлення (їх є вісім).

Реконструкція електромереж та опор зовнішнього освітлення супроводжуватиметься також заміною старих ртутних (потужністю 200 Вт) ламп на світлодіодні (18Вт). За попередніми розрахунками, економія лише від одного світильника складатиме 300 гривень на рік.

Усього в нашому місті стоїть близько тисячі світильників, хоча наразі функціонує лише 600-700 з них. Кожен новий світильник вийде на самоокупність уже за півтора року, тому економічний ефект з використання електроенергії очевидний. До того ж нова економна лампа служитиме значно довше за звичайну ртутну і не потребуватиме постійної заміни.

Та, як зазначає міський голова Винник Сергій Уваров, головний ефект від запровадження програми реконструкції вуличного зовнішнього освітлення полягає у забезпеченні комфорту для мешканців міста.


Теги: Винники, реконструкція, лампи, освітлення


Читайте також:
Коментарі
avatar