У Винниках запрацював новий дитсадок "Зернятко"
13.02.2012 23:45

У Винниках вже багато років функціонує єдиний дошкільний заклад, а попит на місця значно перевищує їх наявну кількість. Нещодавно у  нашому місті з'явилася альтернатива "державному колективному вихованню " - перший сучасний садочок-ясла приватної форми власності "Зернятко".

Такі дитсадки завойовують все більшу популярність в Україні, незважаючи на те, що їх кількість порівняно з державними і досі залишається незначною.

"Ми назвали ясла-садок "Зернятко", - розповіла директор нового дошкільного закладу Юлія Онищук. - бо кожна дитина - немов зернятко, що потребує нашої любові, уваги, допомоги, щоб у майбутньому "прорости" колосочком".

Перший садок-ясла запрацював у приватному будинку на екологічно-чистій території Винник на вул.Б.Хмельницького, 17, де немає міського гамору, загазованості, а свіже повітря, наближеність до природи, джерельна вода, що позитивно впливає на здоров'я малюків.

Працюють у "Зернятку" молоді, енергійні та досвідчені вихователі, які створюють англомовне середовище протягом дня, проводять україномовні розвиваючі заняття.

Працює творча студія (малювання, аплікація, лійка та ш.), навчають англійської, іспанської мов, а також діти займаються фізкультурою.

Щоденний огляд діточок, які перебувають тут з 8.30 до 18.30, здійснюють психолог і лікар. Малюки отримують 4-разове харчування, здоровий сон.

Над розробкою меню працює медсестра та кухар-фахівець вищої категорії з багаторічним досвідом роботи. Для приготування страв використовують сертифіковані продукти.

У садочку сучасний євроремонт, індивідуальне опалення, нові меблі та якісні іграшки, майданчик для ігор.

"Зернятко" має належне матеріальне забезпечення, яке дозволяє малятам почуватися комфортно. Але не це головне. Сучасна педагогіка відходить від принципу стандарту та однотипності. Змінюється час, а отже й методи та вимоги до виховання дітей. У новому дитсадочку працюють інноваційно - за системою Монтессорі, що користується неабиякою популярністю у світі, тому й створили одну, але різновікову групу, в якій 20 діток.

Юлія Онищук пояснює, що приймають до садочку з 2-х років, адже саме з такого віку дітки залюбки навчаються та активно розвиваються.

"Різновікова група - величезний плюс системи Монтессорі, - підкреслює директор садочка "Зернятко", - спілкування зі старшими дітьми збагачує молодших, старші допомагають маленьким вчитися. Крім того, в різновіковому дитячому колективі складається нормальна ієрархія: хто старший, той користується великим авторитетом і повагою, хто молодший, той потребує більшої підтримки та уваги. А значить, діти не прагнуть стати лідерами за рахунок своєї сили, агресивності, володіння культовими" іграшками. Все так, як повинно бути в дружній сім'ї, де багато дітей, молодших і старших".

Завдання садочка "Зернятко" - виховати здорову, повноцінну та самодостатню особистість. Педагогіка Монтессорі - гуманна педагогіка, яка можлива тоді, коли дитина має свободу дій, стимул до самовиховання, самоосвіти, саморозвитку.

Новий садок працює у правовому полі, отримавши ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти. Всі знання і навички, які діти здобувають у садку-яслах "Зернятко", безумовно, стануть у нагоді в майбутньому, оскільки формують основні риси характеру, життєві цінності, інтереси, ставлення до себе і до людей, іншими словами, задають спрямованість особистісному розвитку дитини.

Лариса Кубська


Теги: дитячий садок, діти


Читайте також:
Коментарі
avatar