Обласні ради просять одеситів припинити спроби перейменувати вулиці Огієнка і Липи
20.03.2012 14:16
Винники PlusЛьвівська обласна рада просить Одеську міськраду не перейменовувати вулиці Івана та Юрія Липи.

З відповідною ініціативою виступив депутат Михайло Барбара, повідомляє "Експрес".

У зверненні йдеться, що депутатський корпус обласної ради обурений ситуацією, що склалася внаслідок прийняття історико-топонімічною комісією Одеського міськвиконкому рішення про перейменування вулиці міста, названої на честь видатних українських державних діячів.

"Хоча Іван Та Юрій Липи народилися і працювали в Одесі, для жителів Львівщини, їхні імена є особливо значущими. Адже наш край, що став для них другою малою батьківщиною. Івана Липа (помер 1923 року) похований у місті Винники, Юрій Липа (загинув у 1944 році) похований у селі Бунів на Яворівщині”, - зазначив пан Барбара.

Тому облрада наполягає на належному вшануванні титанічних постатей Івана та Юрія Липи, діяльність яких нерозривно пов'язана з Одесою, її українським культурно-освітнім життям. Також обранці закликають представників місцевого самоврядування, вжити всіх невідкладних заходів, щоб "припинити антиукраїнську вакханалію, інспіровану окремими представниками місцевої влади в Одесі за останні роки”.

 Як повідомив у коментарі депутат Михайло Барбара, таке звернення це превентивний захід, щоб достукатися до тверезомислячих депутатів Одеської міськради. Якщо відповідь буде негативною, то депутати звернуться до Одеської облради, адже з нею підписано угоду про співробітництво.

"Я також запропоную Яворівській райраді та Винниківській міськраді підтримати це звернення”, - підсумував пан Барбара.
Джерело: http://vinnikiplus.in.ua/

Джерело: lviv.expres.ua, фото: livejournal.com

 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв. У разі передруку матеріалів посилання на "Винники Plus" обов'язкове.

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebookконтакті та в ОднокласникахЧитайте також:

Теги: одеса, ЛЬВІВ, звернення, Іван Огієнко, Іван Липа, Юрій Липа


Читайте також:
Коментарі
avatar