Винниківські гойдалки: «Рух» - «Гірник» - 2:1
02.04.2012 15:43
Винники PlusУ неділю, першого квітня, відбувся дебютний поєдинок винниківського «Руху» в Прем‘єр-лізі Львівщини. Суперниками винниківчан стали футболісти «Гірника» з Соснівки.

У цей перший квітневий день погода явно була не для футболу – поле розмокло від дощу. Час від часу над Винниками зависали чорні хмари й з них сипалася сніжна «крупа»… А ще зривався вітер… Та подеколи й промені сонця зігрівали присутніх.

Але важка погода не зіпсувала настрою присутнім на стадіоні. На урочистостях із нагоди відкриття сезону виступили депутат Винниківської міської ради Всеволод Хома та Президент ФК «Рух» Григорій Козловський, капітани команд підняли державний прапор України.

Після міжсезоння склад винниківської команди зазнав суттєвих змін (про це «ВВ» розповідав у минулих числах газети). Серед новобранців уболівальники побачили колишнього гравця вищолігових «Карпат» Миколу Грешту. Вийшов у стартовому складі й гравець юнацької збірної України Святослав Козловський, який посів позицію в нападі поруч із Романом Манориком.

Гра розпочалася багатообіцяюче для винниківчан. Уже на третій хвилині поєдинку Роман Манорик, отримавши м‘яча практично в центрі поля, довів його до кутового й у силовому протистоянні з захисником «Гірника» прострілив уздовж воріт. На його простріл відгукнувся як завжди активний Володимир Макар. Півзахисник «Руху» холоднокровно підставив ногу, й м‘яч затріпотів у сітці воріт суперника – 1:0!

У цьому м‘ячі варто відзначити заслугу обидвох винниківчан, майстерність яких відома вболівальникам. Та гідна поваги й наполегливість Романа Манорика, який в жорсткій боротьбі з захисником ішов до кінця, боровся й, зрештою, створив момент, що завершився взяттям воріт. До речі, в першому таймі Роман Манорик мав реальну нагоду збільшити рахунок. Але вийшовши віч-на-віч із голкіпером «Гірника», забити не зумів. Сильний удар рухівця влучив у воротаря, якому після цього знадобилася допомога лікаря.

Наприкінці першого тайму знову почала лютувати зима, поле засипало сніжною крупою. Та футболісти й надалі вели жорстку боротьбу. А після перерви рахунок змінився – гості несподівано зрівняли рахунок! Хтось із винниківчан порушив правила поблизу свого карного майданчика. Та призначення штрафного викликало величезне обурення винниківчан. Наші футболісти довго сперечалися за це з арбітром Юрієм Карп‘яком. А тим часом гості розіграли м‘яч, віддавши його своєму нападникові на правий фланг. Гірник увійшов у наш штрафний майданчик і виконав прострільну передачу. Першим до м‘яча встиг соснівчанин Махинський, який сильно й точно пробив під перекладину – 1:1.

Такий «сценарій» матчу не влаштовував господарів, і вони кинулися рятувати становище. У рухівців було багато чудових нагод вийти вперед. Але гірники вперто захищалися всією командою. На висоті цього дня був і їхній воротар Коваленко, який «брав» неймовірні удари, вміло керував діями своїх партнерів.

Чого вартувало наприклад те, що він завадив вразити свої ворота Роману Манорику, який зумів буквально продертися через частокіл ніг на вигідну позицію! А блискавична реакція Коваленка, коли він вибив м‘яча з кута воріт після сильного удару головою Миколи Грешти, викликала шквал оплесків на трибунах!

Проте і воротар «Руху» заслужив у цьому матчі свої оплески. Адже на передостанній хвилині поєдинку йому вдалося «взяти» пенальті! А було це так: затяжний штурм воріт «Гірника» тривав майже безперервно. Винниківчани подали п‘ять кутових поспіль! Та вразити ворота так і не змогли. Натомість, гості, відбившись, відправили в напад двох своїх гравців. Один і з них прорвався в наш карний майданчик, де був зупинений недозволеним прийомом. Юрій Карп‘як, не вагаючись, вказав на одинадцятиметрову позначку. А йшла, між іншим, 89-та хвилина гри! Напруга на полі й на трибунах сягнула апогею. Але наш голкіпер Шевчук зумів вгадати напрям удару й узяв м‘яча, як кажуть, намертво!

Та саме після згаданого епізоду на полі почалося ще цікавіше! Рухівці кинулися всією командою до чужих воріт. Гірники, рятуючи ситуацію, порушили правила. Винниківчани почали вимагати призначити пенальті, гості протестували, вказуючи, що порушення було до лінії штрафного майданчика. На полі запанував хаос, зчинилися крики, шум…

До цього епізоду активно долучилися й наші уболівальники. Але ні всі ці істерики та крики, ні інші дії не змогли переконати суддівську бригаду призначити таке омріяне пенальті. Отож, штрафний удар на… 98-ій доданій хвилині матчу! У штрафній «Гірника» – обидві команди! А до м‘яча підходить винниківчанин Богдан Костик, який володіє дуже потужним ударом. Розбіг, удар… М‘яч гарматним ядром влітає в карний майданчик, серія рикошетів і… гол! 2:1 – перемога «Руху» й неймовірна радість винниківчан і розпач гостей! А гол записали на рахунок Володимира Макара, який знову виявився найактивнішим і найшвидшим у цій ситуації.

Подаємо склад «Руху» в цьому матчі: Шевчук, Лук‘янов, Гусаківський, Назаркевич, Шуга, Романів, Грешта, Макар, Козловський, Баглай, Манорик. На заміну виходили Бойко, Шептицький, Яценків, Костик, Шпирка. Президент ФК «Рух» Григорій Козловський, головний тренер Роман Гданський, начальник команди Юрій Гданський.

Судді: Юрій Карп‘як (головний арбітр), Анастасія Янтуріна, Руслан Хомин. Інспектор матчу Мирон Біць.

Автор:  Володимир Гаврилів