Церкві Воскресіння Господнього - 170 років!
17.05.2012 21:07
Винники PlusПерша згадка про сільську церкву підльвівського села Винники -1515 рік. Про її тодішній вигляд відомостей немає. Про те, якою вона була через два століття, знаємо з опису отця Шадурського від 1765 року: дерев'яна церква зі соснового дерева, на дубових підвалинах, вкрита ґонтом.

На початку ХІХ століття будівля перебувала в аварійному стані, тому в 1810 році виготовлено проект мурованого храму. Замовили столярні вироби - 30 вікон, 4 дверей, залізні грати на вікна, хрест на дах, але через початок австрійсько-французької війни будівництво призупинили. Через шість років виготовили новий проект за традиціями українського сакрального будівництва.

Освятили новозбудовану церкву 170 років тому - в 1842. Зараз храм є осередком духовного життя Винник, тут формується християнська спільнота.

"Церква Воскресіння Господнього відновлена, територія навколо неї впорядкована, - каже митрофорний протоієрей Петро Паньків, парох УГКЦ м. Винники. - У храму є майбутнє. Маємо Марийську дружину, дитячий церковний хор, дитячу катехитичну школу, допомагаємо потребуючим, долучаємося до побудови храмів на Східній Україні". 10 червня винниківчани мають змогу відчути велич і значення храму Воскресіння Господнього на Святій літургії, на якій буде присутнім Високопреосвященніший владика Ігор (Возняк) Архиєпископ Львівський, аби відзначити 170-літній ювілей церкви.
Джерело: http://vinnikiplus.in.ua/

 Лариса КУБСЬКА, Винниківський Вісник

Теги: церква


Читайте також:
Коментарі
avatar