Обидва міських цвинтаря впорядковують
03.08.2012 14:11

Керівник КП «Меморіал» Геннадій Гримчак, фото: Б.Йона
Протягом останнього періоду на місцевих кладовищах було виконано багато робіт із благоустрою, що одразу ж кидається у вічі. Однак попереду ще чимало планів.

«Ми будемо продовжувати покращення благоустрою на обидвох міських кладовищах, багато робіт уже зроблено: заасфальтували майданчик для автотранспорту та центральну алею на старому цвинтарі, - розповідає керівник КП Ритуальна служба «Меморіал» Геннадій Гримчак. – Також споруджено туалет і обладнано новий сміттєзбірник із контейнерами. Для вивезення сміття ми уклали угоду зі спеціалізованим підприємством, яке тричі на тиждень вивозить відходи».

Пан Гримчак зазначає, що підприємство виконує роботи за рахунок власних резервів, а також залучаючи місцевих підприємців. Частину коштів на благоустрій кладовища надали депутати ВМР О.Матвіїшин, Ю.Сурков, І.Лешневський, О.Наставський. Частину робіт виконали власним коштом місцеві підприємці І.Васьо, В.Васьо, В.Бойчишин, М.Йонка, В.Шуфан.

«За вивіз сміття ми платимо 1600 грн щомісяця, - констатує Геннадій Іванович. - На асфальтування витратили 30 тис.грн. На новому цвинтарі поставили ворота, спорудили туалет, частину загорожі. Усі ці кошти ми заробили самостійно й витратили їх на потреби міської господарки, але без допомоги міського бюджету в подальшому не обійтися».

Мешканці Винник постійно вимагають від міськради наводити лад на цвинтарях, а зробити ще треба багато. На спорудження польової дороги на нове кладовище необхідно витратити не один мільйон гривень. Тільки на ремонт відрізка вулиці Кільцевої, від 5-го до 9-го будинків, спеціалісти підвели кошторис у 250 тис.грн. Самостійно Ритуальна служба не зможе провести роботи у повному обсязі.

«Днями на кладовищі впало старе дерево, яке пошкодило сім надмогильних пам‘ятників, - наводить приклад пан Гримчак. – Дві могили сильно пошкоджені. А таких сухостоїв на старому кладовищі ще дуже багато. Усі вони колись упадуть. Я звертався до людей, у яких рідні там поховані, щоб зібрати з кожного не більше ста гривень на порізку старих дерев. Для цього необхідно найняти бригаду спеціалістів. На жаль, люди не підтримали мене. Хоча коли дерево впаде на надмогильний пам‘ятник когось із їхніх рідних, то витрат у них буде значно більше».

 Володимир ГАВРИЛІВ
Джерело: http://vinnikiplus.in.ua/

Теги: Генадій Гримчак, Благоустрій, меморіал, кладовище


Читайте також:
Коментарі
avatar