У Львові розпочалася реставрація храму Петра і Павла (ВІДЕО)
08.08.2012, 11:56

Відновити знищене і, навіть, втрачене. Храм Петра і Павла у Львові розпочинають реставрувати. Усі робити провадитимуть польські фахівці. І хоч остаточного проекту відновлення стінних розписів поки немає, у храмі вже змонтували риштівку. Як тривають останні приготування до масштабних та тривалих реставраційних робіт.

Негайно розпочати реставрацію або ж назавжди втратити стінні розписи, які датуються 16 століттям! Такий ультиматум диктує час. Відтак фахівці з польського Кракова вже провели геометричні заміри храму. І хоч плану реставрації та кошторису поки ще не склали, роботи вже розпочалися.

На разі триває процес реставрації вікон храму. Їх повністю замінюють на нові. А розпочинати відновлення стінних розписів планують з верхньої бічної південної нави, на склепіннях якої збереглося єдине зображення фасаду храму. Реставрація дороговартісна. Поки усі роботи проводитимуть за кошти міністерства культури Польщі. В Україні на відновлення храму грошей не знайшлося, а ті, які виділила міськрада - це крапля в морі.

Через фінансову залежність від сусідів, багато львівян побобоються, що на храм претендують римо-католики. Священики ж запевняють: жодних підстав для таких підозр немає.

Левова частка реставраційних робіт припадає на 2013 рік. Оскільки храм відновлюватимуть частинами, то для прихожан його не закриватимуть, повідомляє ЛОДТРК.

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Львів | Теги: храм, реставрвція, церква

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...