У Львові розпочалася реставрація храму Петра і Павла (ВІДЕО)
08.08.2012 11:56

Відновити знищене і, навіть, втрачене. Храм Петра і Павла у Львові розпочинають реставрувати. Усі робити провадитимуть польські фахівці. І хоч остаточного проекту відновлення стінних розписів поки немає, у храмі вже змонтували риштівку. Як тривають останні приготування до масштабних та тривалих реставраційних робіт.

Негайно розпочати реставрацію або ж назавжди втратити стінні розписи, які датуються 16 століттям! Такий ультиматум диктує час. Відтак фахівці з польського Кракова вже провели геометричні заміри храму. І хоч плану реставрації та кошторису поки ще не склали, роботи вже розпочалися.

На разі триває процес реставрації вікон храму. Їх повністю замінюють на нові. А розпочинати відновлення стінних розписів планують з верхньої бічної південної нави, на склепіннях якої збереглося єдине зображення фасаду храму. Реставрація дороговартісна. Поки усі роботи проводитимуть за кошти міністерства культури Польщі. В Україні на відновлення храму грошей не знайшлося, а ті, які виділила міськрада - це крапля в морі.

Через фінансову залежність від сусідів, багато львівян побобоються, що на храм претендують римо-католики. Священики ж запевняють: жодних підстав для таких підозр немає.

Левова частка реставраційних робіт припадає на 2013 рік. Оскільки храм відновлюватимуть частинами, то для прихожан його не закриватимуть, повідомляє ЛОДТРК.


Теги: храм, реставрвція, церква


Читайте також:
Коментарі
avatar