З наступного тижня в Україні розпочнеться сезон грипу
24.09.2012 13:16

фото: zaholovok.com.ua
З 40 тижня року, тобто вже з наступного понеділка, в Україні розпочнеться епідеміологічний сезон щодо грипу.

На цьому у своєму коментарі УНН наголосив Головний позаштатний імунолог КМДА Федір Лапій. Лікар розповів про те, як в Україні ведеться статистика смертей від грипу.

"Є різні методології, які дозволяють оцінити ймовірну кількість померлих від грипу. Тобто одна справа, коли ми говоримо про якусь конкретну людину та випадок, а є поняття так званої залишкової смертності. Є смертність протягом року, тобто статистика, скільки людей помирає щотижня, щомісяця, щосезону. І коли приходить сезон грипу, то всі випадки, які кількісно перевищують стандартну формулу смертності, під час хвилі грипу вважають такими, які тим чи іншим чином спровоковані грипом.

Коли ми говоримо про мільйони  смертей, то виникає питання, що пов’язано із грипом, а що виникає саме по собі. Якщо говорити про окремі захворювання у людей, наприклад з цукровим діабетом, то грип може спровокувати ускладнення, і людина може впасти в кому й померти. Але цю цукрову декомпенсацію провокує саме грип. Також він може спровокувати гіпертонічний криз, пневмонію. І коли людина помирає саме від цих хвороб, навіть якщо вони спровоковані грипом, такі смерті заносять до статистики саме їх", – розповів Ф.Лапій.

Експерт зазначив, що сезон грипу в Україні починається, як правило, від 40 тижня старого року до 20 тижня нового року. Разом із цим це не означає, що кількість хворих на грип різко збільшиться, просто саме на цей період найчастіше припадають епідемії, які тривають від 4 до 8 тижнів.

"І от коли проходить місяць грипу та зростає смертність, виокремлюють залишкову – тобто таку, що пов’язана із захворюванням на грип. Важливо, що таке зростання не спостерігається в період, коли епідемії грипу немає", – додав Ф.Лапій.

Для того щоб уникнути грипу, у МОЗ рекомендують вакцинуватися. Відповідно до Наказу відомства від 16.09.2011№595, щеплення рекомендовані військовослужбовцям, будівельникам, працівникам Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку; особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій; жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

На території України дозволені до використання чотири вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).
Теги: здоров'я, Грип, епідемія


Читайте також:
Коментарі
avatar