Пряма трансляція рекордного стрибка парашутиста зі стратосфери (ВІДЕО)
09.10.2012 16:41

Австрійський парашутист Фелікс Баумгартнер найближчим часом стрибне з рекордної висоти з верхніх шарів стратосфери, маючи намір розвинути надзвукову швидкість під час вільного падіння.

Стрибок у прямому ефірі транслює YouTube.

42-річний екстремал в спеціальному скафандрі стрибне з висоти 36 576 метрів зі стратостата.

Початок стрибка було заплановано на 16:00 за Києвом, проте воно було перенесене через погодні умови.

Трансляція відновилася близько 20:30 за Києвом. Організатори проекту заявили, що стрибок переноситься через поривчастий вітер.

Лічильник на YouTube показує, що за подією вже стежать сотні тисяч осіб.

 
Під час стрибка австрійця чекають кілька смертельних небезпек. По-перше, в разі розгерметизації або іншої несправності скафандра вартістю  $200 тис. у спортсмена може в буквальному сенсі закипіти кров.

Друга небезпека полягає в тому, що перші 30 секунд падіння парашутист практично не буде відчувати опір повітря, через що йому буде важко зафіксувати положення свого тіла. Якщо при входженні в атмосферу Баумгартнеру не вдасться зафіксувати положення свого тіла, і він буде крутитися навколо своєї осі, то абсолютно точно втратить свідомість і не зможе розкрити свій парашут на запланованій висоті.

До того ж вченим поки невідомо, як буде реагувати тіло людини на падіння з надзвуковою швидкістю, яку ще нікому не вдавалося розвинути. Баумгартнер сподівається, що відомості, які його команда збере під час стрибка, допоможуть просуванню науки.

У березні австрієць здійснив підготовчий стрибок зі стратосфери з висоти 29 км. Тоді він розвинув швидкість  586 км/год, падіння тривало 3 хвилини 43 секунди.

Парашутист здійснив вже більше 2500 стрибків з літаків і вертольотів, а також з високих споруд - зокрема зі статуї Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро і 101-поверхового хмарочоса в столиці Тайваню Тайбеї.

Якщо Баумгартнер доб'ється успіху, він встановить одразу кілька світових рекордів: з максимальної висоти стрибка з парашутом, тривалості польоту у вільному падінні і максимальної швидкості падіння.

Перший з цих рекордів поки належить американцеві Джозефу Кіттінгеру, інші два - радянському льотчику і парашутистові Євгену Андрєєву.

1 листопада 1962 року радянський парашутист-випробувач Євген Андрєєв здійснив стрибок з парашутом з висоти 25,5 км, причому 24,5 км він подолав у вільному падінні з максимальною швидкістю 900 кілометрів на годину. Цей рекорд був офіційно зафіксований Міжнародною авіаційною федерацією (скорочено ФАІ - від Federation Aeronautique Internationale) і досі є неперевершеним.

За два роки до цього рекорду офіцер військово-повітряних сил США Джо Кіттінгер здійснив стрибок з висоти 31,3 км, розігнавшись у вільному падінні до 988 км/ год, однак його успіх не був визнаний ФАІ через використання ним стабілізуючого парашута, пише korrespondent.net.
 
Стрибок парашутиста зі стратосфери припинили через негоду

Відеоновини сайту Винники Plus можна перегляну тут

 


Теги: youtube, парашутист, космос, парашут, рекорд


Читайте також:
Коментарі
avatar