Опозиція заявила, що не визнає результати виборів, але мандати не здасть
12.11.2012 13:33

фото: viche.lutsk.ua
Згідно зі спільною заявою опозиційних сил – партій "Батьківщина", "Свобода" і "Удар", вони не визнають результати виборів, доки опозиційних кандидатів не визнають переможцями, більше того, вони залишають за собою право дострокового припинення повноважень ВР.

"Результати парламентських виборів 28 жовтня засвідчили: українська влада втратила довіру українських громадян. Опозиційні політичні сили здобули переконливу перемогу над партією влади. Ми висловлюємо глибоку вдячність Українському народу за таку підтримку. Відповідальність за порушення політичних прав та свобод українців на парламентських виборах опозиція і все українське суспільство покладає особисто на Президента Віктора Януковича", – йде мова у заяві опозиції.

Як повідомляє 24tv.ua, згідно із цією заявою, опозиція наголошує, що "парламентські вибори 28 жовтня 2012 року не відповідали міжнародним стандартам, зокрема стандартам ОБСЄ та ПАРЄ, були недемократичними, нечесним та непрозорими".

"Центральна виборча комісія усунулася від контролю за виборчим процесом та всупереч вимогам Конституції України, законів України не забезпечила встановлення реальних результатів виборів. ЦВК ухвалила нелегітимне рішення щодо неможливості встановлення результатів виборів в 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах. А в 11 та 14 виборчих округах оголосила переможцями провладних кандидатів замість справжніх переможців виборів – кандидатів від опозиції, які одержали мандат народної довіри від виборців. Ми доведемо це в Європейському суді з прав людини", – додають у заяві.

Опозиція заявляє: якщо ЦВК не реалізувати її законні повноваження та не встановить дійсні результати виборів "у тих виборчих округах, де оригінали протоколів засвідчили перемогу опозиційних кандидатів", то опозиція висловить недовіру членам комісії, "які самоусунулися від виконання своїх конституційних обов’язків, і вимагатиме зміни складу комісії".

Більше того, лідери опозиційних сил пообіцяли "зробити все від них залежне для позбавлення суддівських мантій та притягнення до відповідальності суддів, що виносили завідомо неправосудні рішення".

Також опозиція вважає, що понести кримінальну відповідальність повинні й організатори фальсифікацій, які обіймають держпосади чи були провладними кандидатами, а також члени виборчих комісій.

Опозиція заявила й про намір "спільного внесення пакету законопроектів щодо боротьби з корупцією та відновлення політичних та соціально-економічних прав і свобод українців, які грубо порушуються владою".
Теги: парламент, порушення, вибори, верховна рада, опозиція


Читайте також:
Коментарі
avatar