Госпіталю подарували томограф за 1,2 млн євро (ВІДЕО)
24.12.2012 22:26
27 грудня ввели в експлуатацію магнітно-резонансний томограф фірми «Сіменс» у комунальному закладі Львівської облради «Львівський обласний госпіталь інвалідів війни і репресованих ім. Юрія Липи» у Винниках.

Цей вартісний і багатофункціональний апарат було безкоштовно надано лікарні шпиталем святого Августина у Дюрені (Німеччина), повідомляє zik.ua.

Ініціатором благодійного вчинку став відомий у Німеччині, а тепер вже і у Львові, лікар та меценат Михайло Маркович (фото). Передача обладнання стала наслідком тісної співпраці львівських та німецьких лікарів.

Як розповів головний лікар Львівського обласного госпіталю інвалідів війни і репресованих, домовленості про передачу томографа було досягнуто ще у 2010 році. Два роки готували документи, персонал, приміщення в лікарні, роблячи необхідні ремонти, підсилення фундаменту, покриття стін і підлоги. Адже сам томограф розмістили у трьох кімнатах, він важить 14 тонн. Лише на його охолодження йде близько 1,5 тони гелію. Налагодили роботу апарата спеціалісти з Відня.

«Клініка в Дюрені вісім років експлуатувала цей апарат і отримала змогу замінити його. Тоді у неї була можливість продати його за чималі гроші, адже при купівлі він коштував 1,2 млн євро. Та коли ми звернулись до них з пропозицію передати його безкоштовно в Україну, нам пішли на зустріч, і ось він тут. Були клопоти, але тепер вони позаду», – зазначив Михайло Маркович.

Довідка

Михайло Маркович – родом з Лемківщини, біля Криниці (зараз Польща), батьківщини Антонича і Никифора. Його родина була депортована спочатку до західної Польщі, а згодом переїхала до Німеччини. Зараз він один з найвідоміших лікарів-ортопедів Європи, власник приватної клініки у Дюрені. Разом з лікарем Теофілом Підлісецьким провели в Україні близько 70 безкоштовних операцій по зміні суглобів (її вартість у Європі становить 30-40т тис. євро). Ініціатор та меценат проведення подібних операцій у госпіталі у Винниках. Зокрема він допомагав оперувати Бориса Возницького.

Крім того, Михайло Маркович підтримує та пропагує українське мистецтво у Німеччині, проводячи виставки та аукціони творів львівських митців, видає книги і альбоми.

Лікар Маркович почесний громадянин Львова, отримавши це звання за встановлення пам’ятника Іванові Трушу та Никифору. Зараз у його планах – встановлення пам’ятника Антоничу у сквері біля цирку.
http://youtu.be/-XEo7vxExKc
Фото: http://cardiosurgery.surgery.su/

Теги: лікарня, шпиталь, томограф, госпіталь


Читайте також:
Коментарі
avatar