Порушники на дорогих авто платитимуть більші штрафи
23.01.2013 14:01
У Верховній Раді зареєстровано проект закону, яким передбачається визначати розмір штрафу при порушенні правил дорожнього руху залежно від класу автомобіля.

Власники дорогих авто, згідно з проектом, будуть змушені платити у 3-5 разів більше.

Законопроект "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері дорожнього руху" подали депутати Левом Миримським (позафракційний) та Сергієм Брайком (Партія регіонів).

Вони пропонують ввести "примножуючий коефіцієнт" при штрафі до типу легкового автомобіля за класифікацією, прийнятою Європейською економічною комісією.

A: Mini cars ("міні") - коефіцієнт 1

B: Small cars ("маленький") - коефіцієнт 1

C: Medium cars ("низький середній") - коефіцієнт 1

D: Larger cars ("середній") - коефіцієнт 2

M: Multi purpose cars (MPV - мінівени) - коефіцієнт 2

E: Executive cars ("вищий середній") - коефіцієнт 3

F: Luxury cars ("люкс") - коефіцієнт 4

J: Sports utility (SUV, зокрема позашляховики) - коефіцієнт 4

S: Sport coupés (спорткари/купе/кабріолети) - коефіцієнт 5

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, зараз встановлений розмір штрафів не повністю забезпечує дисциплінованість водіїв - особливо водіїв дорогих авто.

"Наслідки аварій за участю дорогих автомобілів набагато гірші, враховуючи їхні швидкісні якості, масу і, як це не дивно, ступінь їхнього захисту. З цих же причин аварії за участю дорогих автомобілів часто відбуваються "на рівному місці" і більшою мірою пов'язані з безпекою, як водіїв дорогих автомобілів, так і їхніх власників, а така річ як безтурботність на дорозі, загрожує тяжкими наслідками і неприпустима", - наголошують депутати.

Тому вони вважають за необхідне збільшити відповідальність передусім власників та водіїв дорогих і швидкісних авто. Джерело: http://zaxid.net/
Фото: http://www.krasfun.ru/

Теги: правила, водій, Авто, ДАІ, штраф


Читайте також:
Коментарі
avatar