Двоє бездомних живуть у лісі біля Львова (ВІДЕО)
28.01.2013 12:34
«Мертвими душами» називає себе пара безхатченків, яка ніде не зареєстрована і не спілкується із соціальними службами. Мешкають вони у лісі біля Львова.

Попри люті морози, ці двоє живуть у наметі посеред лісу неподалік села Лапаївка, повідомиляє ZIK.

Львівські "робінзони" розповіли, що свої домівки втратили 15 років не з власної волі, а виселили родичі. Тож люди втекли з великого міста подалі від чужих очей, щоб не бути схожими на прохачів-пияків.

І хоча жити просто неба, особливо взимку, непросто, мешканці лісового намету не втрачають надії збудувати справжній дім. Щоб дістатися до їхньої домівки, треба йти пішки від траси понад кілометр через поле між селом та лісом. Чоловіка звати Ярослав, йому 38 років, половину свого життя він прожив у наметі посеред лісу.

«Коли я приїхав у Львів, то не мав, де жити. Жив на вокзалі. Так познайомився з Яною, ми ще жили в Суховолі на дачах. А потім переїхали вже сюди», – розповів Ярослав.

Яну Ярослав називає дружиною, хоча пара не розписувалася і не вінчалася. До лісового життя, кажуть, звикали разом. Останніх 15 років за помешкання їм служить намет.

«Тут є пара брезентів, клейонка, знов брезент, клейонка, брезент і клейонка. Воно є утеплене в нас. І всередині кольори даємо, оббиваємо. Каркас зробили з дерева», – пояснили лісові мешканці.

Поруч із наметом – польова кухня.

«Їсти готуємо три рази на день. Чоловік у мене все любить: улюблений борщ, а також вареники, пельмені, смажена картопля», – розповіла Яна.

А щоб було все, як у людей, Яна з Ярославом завели своє маленьке господарство: чотири собаки і троє котів. Цих тварин покинули напризволяще попередні власники.

Раніше і Ярослав, і Яна мали справжній дім. Але, кажуть, їх вигнали.

«Я родом з Городка. Вийшов із тюрми, познайомився з дівчиною, розписались, і я її приписав. Потім знову попав у тюрму, а вони мене виписали і хату продали. А потім коли звільнився, то там вже були інші люди», – поскаржився Ярослав.

«У мене померли мама і тато. Я залишилася сиротою. Родичі мої хату продали. Ми приїхали з чоловіком дізнатися як там, то нас навіть за поріг не пустили», – розповіла Яна.

Тож пара оселилася у лісі, ніде не зареєструвалися. На життя заробляють чим вдасться: найчастіше збирають металобрухт. Найближчі сусіди на них не скаржаться.

«Ніхто не хоче їх виганяти. Вони собі живуть спокійно, нікого не чіпають, то не є злодюги. То є порядні люди», – зазначив найближчий сусід Григорій Давид.

У місцевій сільській раді підтвердили, що на сусідів з лісу ніхто не скаржиться.

Чому таких людей ніде не реєструють і ким вони є в нашій країні, пояснили у департаменті соціального захисту Львівщини.

«Якщо знаходиться людина, яка є хвора, пенсійного віку, чи маленька дитина, то її мусимо забрати і влаштовувати, навіть якщо вона не дуже хоче. Якщо ж це є людина працездатного віку, з нормальною психікою, то ця людина сама вирішує», – підкреслив начальник відділу соціального обслуговування населення та соціальних установ департаменту соцзахисту ОДА Іван Слободян.

Однак на допомогу від держави Ярослав та Яна не розраховують. Проте мріють про власний будиночок. http://youtu.be/HMqOtMBvVwg

Теги: робінзони, ліс, безхатченки, Львівщина, бездомні, Лапаївка


Читайте також:
Коментарі
avatar