Іконописець творить лики святих на камені (ВІДЕО)
30.01.2013 15:40
Ігор Юрій - єдиний львівський іконописець, що творить на камені. Зазвичай, він береться до роботи, коли на місто опускаються сутінки.

Про це повідомляє телеканал ZIK.

Його ікони не залишають байдужим нікого. Лики святих на природному матеріалі такі живі і такі яскраві, що одразу хочеться перехреститись і промовити молитву. Іконописець переконує: такі відчуття у глядачів - через передачу зображення.

«Є тло, воно називається санкір, це є такий основний фоновий колір, тут ми його бачимо, воно фактично працює на тіні, на шиї, від носа, від брів», - розповів іконописець Ігор Юрій.

Вишуковує каміння у глибинах карпатських річок. Жартує, що запаковує цілу машину таких брил. Хоча перед тим ці каміння проходять ретельний кастинг - мусять бути округлими і пласкими.

Львівський іконописець за десять років створив півтисячі таких образів. Ще студентом обрав таке тло, бо дерево було дуже дорогим. Та попри все, донині дотримується усіх канонічних норм, саме тому до його ікон моляться християни у двадцяти країнах світу.

Священики та богослови такі образи схвалюють. Адже камінь був одним із перших матеріалів, на яких зображали лики святих. «Ікона має малюватися на природніх матеріалах, дошка, природні мінерали. Також можуть малюватись на камені, в цьому немає нічого поганого», - зазначив викладач богослов'я Українського католицького університету Тарас Тимо.

Високо оцінюють такі образи і львівські мистецтвознавці. «Мені дуже вони подобаються, роботи гарні і я вважаю, що це знахідка цієї людини», - підкреслив мистецтвознавець Роман Василик.

Ігор Юрій не хоче залишати таке особливе іконописання, навпаки - прагне передати цю техніку іншим. http://youtu.be/R-A2s80qCoM

Теги: іконописець, ікона, мистецтво, Камінь, картина


Читайте також:
Коментарі
avatar