Українcький студент може стати одним з перших поселенців на Марсі (ВІДЕО)
03.02.2013 16:13
22-річний українець може стати одним із перших, хто поселиться на Марсі.

Студент столичного авіаційного університету Дмитро Носов пройшов попередню реєстрацію у проекті Mars One, який уже цього року розпочинає прийом заявок на участь у марсіанській місії.

Першу людську колонію Mars One заплановано висадити на Червоній планеті у 2023 році, повідомляє ТВі.

Носов вірить: якщо проект отримає належну фінансову підтримку, то вже незабаром ідея, яка зараз виглядає фантастичною, може стати реальністю.

Родом із Бердичева, Носов навчається в Національному авіаційному університеті на інженера-механіка з обслуговування наземної техніки аеропортів. Він – лейтенант запасу Військово-повітряних сил. За словами студента, він цікавиться наукою від дитинства і припускає, що це в нього спадкове: його дідусь працював на космодромі "Байконур".

Про Mars One Носов уперше почув із новин. Каже: був вражений ідеєю засновників проекту і вирішив їм написати.

"Я просто зайшов на їхній сайт, там була емейл-адреса проекту. Я написав листа – короткий коментар на їхній емейл, мовляв, займаєтеся, хлопці, гарною справою. Попросив, щоб надсилали нову інформацію про проект, і написав, що якщо потрібна буде якась допомога, я готовий", – розповів Дмитро.

Невдовзі після цього Дмитрові відповів Норберт Крафт, керівник медичного спрямування проекту Mars One. Вони поспілкувалися у скайпі, після чого Дмитрові надіслали анкету.

При цьому Норберт Крафт підтвердив, що Дмитра Носова в Mars One вважають одним із потенційних кандидатів на участь у проекті.

Проте офіційний відбір учасників ще не розпочався: старт збору аплікаційних форм заплановано на першу половину 2013 року. Зараз відбирають в індивідуальному порядку – людей, які так чи інакше видаються команді проекту відповідними для такої далекої подорожі.

Основна вимога до майбутніх мешканців Марса: кандидат повинен бути фізично і психічно здоровим (зокрема мати 100-відсотковий зір, нормальний тиск, а його зріст не має перевищувати 190 сантиметрів).

"Головним обов'язком на Марсі для його мешканців буде підтримувати життєдіяльність тієї системи, яку ми всі пишемо", – зазначив Норберт Крафт. "Перед першими командами постане багато викликів, першопрохідцям знадобляться навички, щоби вирішити будь-яку потенційну проблему. Тому астронавти повинні бути розумними, вміти творчо підходити до вирішення того чи того питання, бути психологічно стійкими та фізично здоровими", – додав він.

Відбір для участі у проекті Mars One проходитиме за чотири етапи: спочатку прийматимуть заявки, потому, після першого "відсіювання", аналізуватимуть стан здоров’я претендентів. Далі планують національний відбірний тур, тобто з кожної країни визначатимуть найкращого кандидата.

За результатами четвертого етапу в Mars One сформують шість груп кандидатів, кожна з яких складатиметься з чотирьох осіб (двох чоловіків і двох жінок). Саме цих людей протягом восьми років готуватимуть до польоту і до життя на Марсі. З них відберуть щонайменше чотирьох найстійкіших.

Уже у 2021 році на Марс доправлять усе необхідне для зведення поселень, а вдосконалені марсоходи комплектуватимуть житлові блоки. А у 2022 році з Землі стартує космічний корабель, на борту якого на Марс полетять перші люди. І, можливо, серед них буде й українець. http://youtu.be/0cY15Esr264
Фото: http://mars-one.com/

Теги: марс, земляни, НАСА, поселенці


Читайте також:
Коментарі
avatar