Карткова більшість ПР в парламенті розсипалася, – Яценюк
05.02.2013 15:53
«Особисте голосування народних депутатів – це не ультиматум опозиції, а вимога української Конституції і українського народу», - заявив голова фракції «Батьківщина» під час брифінгу керівників трьох опозиційних фракцій у вівторок, 5 лютого, повідомила прес-служба ВО «Батьківщина».

«Сьогодні стало зрозуміло, що карткова більшість Партії регіонів розсипалася, тому що в них немає більшості народних депутатів України. І тільки це є основною причиною відмови Партії регіонів і головуючого увімкнути систему особистого голосування. На роботу треба приходити і самостійно приймати рішення і голосувати за закони, а не торгувати картками, як кредитками», - наголосив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що вимога опозиційних фракцій вимога чітка і однозначна: «Якщо вас обрали членами парламенту - приходьте до парламенту, голосуйте особисто і несіть особисту відповідальність».

Арсеній Яценюк нагадав, що парламент вніс зміни до закону «Про регламент Верховної Ради України», більш того, він підписаний президентом Януковичем: «Він чітко зазначає, що у Верховній Раді України функціонує електронна система голосування, що унеможливлює як реєстрацію, так і голосування за іншого депутата».

У тому випадку, якщо ця система не відповідає критерію, то відповідно до ст. 37 Регламенту Верховної Ради голосування в парламенті здійснюється шляхом підняття рук, підкреслив Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що «картками» були проголосовані харківські угоди, закон про мови, пенсійну й медичну реформи, Податковий кодекс: «І всі ці акти президент Янукович неконституційно підписав». Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція звернеться до Конституційного суду щодо визнання неконституційним голосування по всіх актах, які Верховна Рада ухвалила з порушенням Конституції, «які були проголосовані картками, а не депутатами».

«Якщо більшість і головуючий скаже, що ця система не сертифікована чи не працює, ми готові голосувати шляхом підняття рук у тому випадку. Зрозуміло, що ця система не підходить - для Партії регіонів. Вони б хотіли, щоб там один Чечетов сидів, а на табло було 240 голосів. Ми наполягаємо на виконанні української Конституції. Ми вимагаємо включити систему особистого голосування - і пішли працювати в парламентську залу. Якщо ні – значить голосувати руками чи бюлетенями».

Нагадаємо, вранці 5 лютого опозиція заблокувала парламентську трибуну і президію, вимагаючи увімкнення системи особистого голосування.

Джерело: galinfo.com.ua
Теги: парламент, голосування, опозиція, Яценюк


Читайте також:
Коментарі
avatar