Штефан Фюле назвав умову згоди ЄС на співпрацю України з Митним союзом
05.02.2013 16:17
Брюссель зацікавлений у гарних відносинах Києва і Москви, а співпраця України з Митним союзом може бути широкою до тієї міри, поки це не суперечить уже парафованій Угоді про асоціацію.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле, повідомляє korrespondent.net.

Подібну позицію єврокомісар озвучив напередодні візиту до Києва 7-8 лютого. "Ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що в інтересах і України, і Брюсселя мати добрі відносини з сусідами, включаючи Росію", - наголосив чиновник.

При цьому, говорячи про Митний союз, Фюле зазначив, що членство в цьому об'єднанні "віднімає у держави-члена її суверенітет, суверенне право у сфері своєї зовнішньоторговельної політики".

Разом з тим він також вказав, що ще раніше Євросоюз чітко повідомив, що для України є можливості брати участь у конкретних положеннях МС, які не конфліктують із зобов'язаннями, які випливають з Угоди про асоціацію, яка вже парафована владою країни.

"Це - дуже серйозний крок. Ми не можемо взяти зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з країною, у якої немає суверенного права, у якої рішення щодо своєї зовнішньої торговельної політики перебуває не в її руках. Ми не можемо вступити у відносини з Україною, знаючи, що рішення приймається кимось в іншому місці", - зазначив єврочиновник.

Раніше сьогодні глава українського МЗС Леонід Кожара повідомив про певні зрушення в процесі оформлення співпраці України з Митним союзом у форматі 3+1.
Теги: митний союз, Штефан Фюле, ЄС, асоціація, співпраця, єврокомісар


Читайте також:
Коментарі
avatar