Світ чекає ера суперураганів (ВІДЕО)
11.02.2013 12:32
Підвищення рівня Світового океану через кліматичні зміни призведе до збільшення кількості стихійних лих у світі.

Ураган "Сенді", що обрушився на східне узбережжя США, відкриває цілу епоху стихійних лих, наслідки якої людство зможе оцінити вже в найближчі десятиліття. Про це заявив професор Принстонського університету Майкл Оппенгеймер, передає CNN.

"Це ("Сенді". – Ред.) передвісник майбутнього. Збільшення кількості ураганів і підвищення рівня Світового океану посилюють загрози на найближчі десятиліття", – зазначив Оппенгеймер.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату 2007 р. попереджала, що рівень Світового океану підвищиться від 17 до 58 см до кінця цього століття. Проте всі подальші прогнози показують, що танення морської криги в Арктиці спровокує підвищення рівня на 76 сантиметрів.

"Зміна клімату, ймовірно, збільшить інтенсивність штормів і їх масштаби, що призводить до значного посилення штормових припливів", – вважає Оппенгеймер.

За спостереженнями дослідників, упродовж трьох десятиліть розтануло близько 2 млн кв. км арктичного морського льоду. Згідно з прогнозами, до 2100 року Арктика може втратити майже весь свій крижаний покрив, проте деякі учені вважають, що це станеться значно раніше.

Учені пояснюють, що зменшення кількості морського льоду означає швидше підвищення температури води. Великі ж коливання в русі повітряних мас дозволяють холодному повітрю з Арктики просунутися на південь, тоді як тепле і вологе тропічне повітря проникає на північ. Саме це і сталося, коли арктичний і тропічний погодні фронти зіткнулися і в результаті утворився "Франкеншторм". http://youtu.be/RSXtFUR1SXQ
Джерело: http://tvi.ua/

Теги: ураган, катаклізми, клімат, шторм


Читайте також:
Коментарі
avatar