Морфін у таблетках з березня продаватимуть в аптеках
11.02.2013 12:45
Від першого лютого наказом МОЗ легалізовано морфін у таблетках, який раніше був доступний хворим хіба що у вигляді ін’єкцій.

До мережі аптек препарат може надійти вже у березні. Морфін у таблетках вироблятимуть в Одесі. Про це розповіла Людмила Коношевич, начальник управління лікарських засобів та медичної продукції Міністерства охорони здоров’я.

«Він буде виписуватися по спеціальних рецептурних бланках, форма №3, тобто такі, що підлягають також предметно-кількісному обліку. Призначатимуть лікарі як сильне знеболювальне, – зауважує вона. – Це – наркотичний засіб, тому він підлягатиме обліку та такому ж контролю, як усі такі лікарські засоби згідно із законодавством».

Українські лікарі, в принципі, вітають нову практику. Єдине, із чим можуть із самого початку виникнути складнощі – це корекція дози, сказали в одному із столичних хоспісів.

«Є таке поняття, як практика. Призначення того самого морфіну – велика відповідальність для лікаря. Є, скажімо, онкологічний діагноз, що потребує призначення знеболювальної терапії. Це – призначення наркотичних препаратів», – кажуть там. За даними правозахисної організації Human Rights Watch, позаторік паліативної допомоги, яка включає знеболення, потребували в Україні 428 тисяч осіб.

На думку правозахисників, відсутність у продажу таблетованого морфіну сильно ускладнювала надання медичної допомоги пацієнтам, що мешкають не в містах. Лікарям потрібно було їхати до них робити ін’єкцію. А іноді, через брак фінансування лікарень, це виявлялося неможливим.

За словами екс-міністра з охорони здоров’я, голови «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Касиля Князевича, легалізації таблетованого морфіну – мало, тепер треба створити умови, щоб хворі мали до нього доступ.

«Обов’язковим є також ухвалення постанови, яка розблокує багато моментів, наприклад, щоб ці таблетки міг приїхати і купити родич хворого за рецептом, бо хворий лежачий і не може приїхати сам, і щоб ці таблетки можна було б приймати під наглядом родичів, а не швидка щоразу їздила і витрачались державні кошти», – зауважує екс-міністр.  Джерело: http://zik.ua/
Фото: http://www.segodnya.ua/

Теги: таблетки, рецепт, препарат, морфін, Аптека, лікар, ліки


Читайте також:
Коментарі
avatar