Протягом доби на Землю можуть впасти ще кілька метеоритів, - вчений
15.02.2013 16:39
Протягом найближчих 24-36 годин на Землю можуть впасти ще кілька метеоритів, подібних до того, що впав в Челябінській області.

Ці метеорити (як і челябінський) можуть бути частками "хвоста" гігантського метеорита діаметром 50 м і більше, який буде пролітати 16 лютого в небезпечній близькості від Землі. Про це повідомив завідувач кафедри небесної механіки матмеха СПбГУ, доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки РФ Костянтин Холшевніков.

За словами вченого, фахівці знають про небезпечне наближення до планети великого небесного тіла, яке пролетить на відстані всього 15 тис. км. Подібні тіла можуть нести за собою хвіст із часток космічного сміття, в яку включаються і дрібніші астероїди, подібні до того, який впав під Челябінськом.

"Тому не виключено, що протягом найближчих годин ще кілька шматків такого космічного сміття можуть впасти на Землю. Де? Це важко передбачити, хоча приблизно за кілька годин – можна, але за сприятливих погодних умов: при чистому небі, наприклад, - повідомив професор. – Зараз всі вчені досліджують, як веде себе метеорит, але з точністю спрогнозувати місце падіння неможливо ".

За словами астронома, вчені не завжди можуть передбачити наближення до Землі космічних тіл, оскільки науці добре відомі лише великі астероїди діаметром 50 м і більше.

Челябінський метеорит був умовно середнім - швидше за все, його діаметр становить близько 10 м. "Вченим відомі близько 500 тис. астероїдів діаметром понад 10 м. Але більш дрібні врахувати дуже складно", – говорить Холшевніков.

При цьому вчений погодився з тим, що його колеги, ймовірно, "проґавили" наближення челябінського метеорита. "Так, люди допустили промах, частково все-таки можна було передбачити", – зазначив доктор фізико-математичних наук.

Нагадаємо, у Росії в Курганській, Челябінській, Свердловській областях пройшов метеоритний дощ.

Основна частина уламків метеоритного дощу, що пролетів над кількома регіонами УрФО, впала в районі Чебаркуль. У населених пунктах до землі уламки не долетіли, однак ударною хвилею в будинках вибило шибки. В результаті постраждали сотні людей. За медичною допомогою після падіння уламків метеорита в Челябінській області звернулися вже понад 400 осіб, повідомили в МВС Росії.

Найбільше число постраждалих – в Челябінську і Копейську. За останніми даними оперативного штабу в уряді регіону, метеорит, що пройшов над територією Челябінської області, впав в озеро в 1 км від міста Чебаркуль. За інформацією МНС, радіаційний фон в регіоні залишається в нормі. Серед постраждалих об'єктів – Челябінський цинковий завод і Південноуральська ГРЕС. Фото: http://www.trust.ua/

Теги: Челябінськ, космос, метеорит


Читайте також:
Коментарі
avatar