Бозон Хіггса "прирікає" Всесвіт на катастрофічну загибель, вчений
20.02.2013 14:01
"Частинка Бога" чи бозон Хіггса, про відкриття якого під бурхливі овації офіційно оголосив Європейський центр ядерних досліджень (CERN), насправді "прирекла" Всесвіт на катастрофічну загибель.

Фактично він лусне, як мильна бульбашка. Щоправда, станеться це не раніше ніж через десятки мільярдів років і зі швидкістю світла, повідомляє LiveScience.com.

Такий сценарій представив цього тижня американський фізик-теоретик Джозеф Ліккен з лабораторії імені Енріко Фермі поблизу Чикаго, яка конкурує з CERN.

Його версія, виходить, спростовує найрозповсюдженішу на сьогодні теорію про нескінченне розширення Всесвіту. Ґрунтуючись на ній, астрофізики ще декілька років тому "остаточно визначили", що Всесвіт врешті-решт перетвориться в холодну мертву пустку.

Згідно з версією Ліккена, вся справа в масі бозона Хіггса - величиною, яка до відкриття була точно не відома, проте остання серія обчислень підвела значення до показника в 126 гігаелектронвольт. Тобто, "частинка Бога" в 126 разів "важча" за протон (складова частина ядра атома).

При такому значенні і з урахуванням того, що так зване поле Хіггса пронизує весь Всесвіт, отримує підтвердження гіпотеза про те, що він по суті нестабільний. А значить, може бути просто "знищений", наприклад, в результаті ймовірності космічного масштабу.

За словами Ліккена, якби значення маси бозона Хіггса відрізнялося всього на кілька відсотків, Всесвіт не був б приречений.

"Десь виникне маленький міхур, назвемо його "альтернативним всесвітом", і роздується зі швидкістю світла, знищивши нас", - таке майбутнє описав вчений американський фізик. Джерело: http://tsn.ua/

Теги: бозон Хіггса, Всесвіт, колайдер, вчені


Читайте також:
Коментарі
avatar