Я ніколи не проголосую за Митний союз у такому статуті, як є зараз, - Кравчук
20.02.2013 17:41
Перший Президент України Леонід Кравчук проголосував би проти входження України у Митний союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном, якби проводили референдум на цю тему.

«Я ніколи не проголосую за Митний союз у такому статуті, який є зараз», – заявив він в інтерв’ю «Коментарям».

«Я за союзи був і залишаюся, не тільки з Заходом, а й з Білоруссю, Росією, але за союзи рівних. Але якщо в союзі є старший і молодший, великі й малі, керівники й підлеглі, то в такий союз я не хочу. Це моя принципова позиція», – пояснив Кравчук.

Екс-президент уточнив, що «за статутом Митного союзу не передбачено, що там можна вступити трошки: або – або».

«А оскільки наша сьогоднішня Конституція не дозволяє нам (вступати) без змін у Конституцію, то ми цього не можемо зробити, не порушуючи Конституцію», – наголосив він.

«Але крім МС, є угода про двосторонню співпрацю з Росією, якою, зокрема, передбачено, що ми маємо право використовувати на території Росії російську газову трубу. Є таке правило. Тобто не треба все зводити до МС», – додав Кравчук.

На запитання, чому, на його думку, українська влада не виконує вимог, які висунув Євросоюз перед Україною, він відповів: «Думаю, що не виконує тому, бо не дуже хоче до Європи».

«Якби ми так хотіли до Європи, як ми хочемо стати багатими, щасливими, ми б це зробили дуже швидко. А то частина хоче, друга частина не хоче, а частина весь час хитається – між тут і там. Тобто ми вагаємося», – вважає Кравчук.

«Коли ми перестанемо вагатися, зробимо остаточні кроки й усунемо все, що заважає на цьому шляху, навіть (питання) політичних в’язнів. Тоді б ми сказали так: ми вже визначилися, ми вже не наречена, а заміжня дама, і на нас уже ніхто не може розраховувати, бо ми дуже любимо свого чоловіка в особі Європи», – заявив він.

На думку Кравчука, «якщо ми рухатимемося щодо виконання зобов’язань (перед ЄС) такими темпами, як зараз, то, на жаль, не встигнемо, щоб у листопаді підписати Угоду про асоціацію».

«Це буде історична помилка. Якщо ми не встигнемо і нам закриють дорогу, то, скажу вам чесно, не знаю, коли наступного разу вона відкриється. Сотні років тому нам її закрили і ось 325 років живемо в іншій системі відліку. 325 років», – зазначив екс-президент. Джерело: http://zik.ua/

Теги: митний союз, ЄС, Леонід Кравчук


Читайте також:
Коментарі
avatar