Україні загрожує епідемія смертоносного гепатиту С (ВІДЕО)
21.02.2013 13:33
Хворий на гепатит С може роками нічого не підозрювати, поки вірус руйнує його печінку.

В Україні смертоносним вірусом гепатиту С інфіковано майже півтора мільйона людей, повідомляє ТСН.

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, епідемія гепатиту С загрожує українцям більше, ніж СНІД.

Найпоширеніший шлях потрапляння цього вірусу в організм - переливання крові. Наркомани вже давно перестали бути єдиною групою ризику.

"Винити за це лікарів досить складно, - вважає Іван, якого заразили гепатитом С саме через переливання крові під час надскладної операції. - Вони мали це робити. І не вони слідкують за тим, є там гепатит або нема там гепатиту".

Хворий на гепатит С може роками нічого не підозрювати. Часто він не дає про себе знати до останнього.

"Хвороба може тривати десятками років. Та в більшості причиною смерті буде цироз печінки або рак печінки", - пояснив лікар Вадим Шипулін.

А поки люди й не думають шукати у себе гепатит, здорові клітини замінює сполучна тканина. Печінка стає просто нездатною нормально функціонувати.

Побороти хворобу можна за рік-півтора та тільки за чималі гроші. Сьогодні на лікування однієї людини потрібно близько 150 тис. грн.

Більше року тому було розроблено концепцію державної програми боротьби із гепатитом. У МОЗ порахували, що треба 304 млн грн. Однак гумовим держбюджет відтоді не став. Держава може допомогти лише 10-20 хворим в одній області.

Решта мають вибір: продати останнє або просто махнути рукою на недугу, що і роблять багато простих українців.

У таких обставинах вітчизняні медики хапаються за голови, бо так недалеко й до епідемії. "Смертність від цирозу печінки зросте у декілька разів, і дуже багато молодих людей передчасно підуть з життя. Але спочатку вони будуть інвалідами", - нарікає Шипулін.

Тож поки концепція боротьби із хворобою загубилася десь в урядових кабінетах, гепатит загрожує стати найпоширенішою недугою в Україні вже за кілька років. http://vid5.tsn.ua/2013/02/20/383745422-2.mp4

Теги: здоров'я, охорона здоров'я, лікування, Гепатит, печінка, цироз, хвороба


Читайте також:
Коментарі
avatar