Поляки та українці повинні мати різні інтерпретації історії, - екс-президент Польщі
25.02.2013 17:37
Екс-президент Польщі Олександр Квасневський вважає, що полякам та українцям в історичній політиці варто використовувати досвід німецько-французького діалогу, коли обидві сторони мають різні інтерпретації тих самих фактів.

Про це заявив Квасневський 22 лютого під час презентації книжки польського політика Павла Коваля «Між Майданом та Смоленськом», інформує прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Квасневський із розумінням ставиться до того, як українці оцінюють своє історичне минуле. Він говорить, що «віссю польсько-українських відносин не можуть бути трагічні сторінки минулого двох сусідніх народів».

«Я, наприклад, вважаю, що скільки б ми не старалися, та сприйняття Бандери в Польщі і в Україні буде різне. Для нас це терорист, злочинець і український націоналіст, а для українців, особливо в Західній Україні, – це борець за незалежність України, який використовує тогочасну політичну кон’юнктуру, а водночас він застосовує методи терору, яких не цуралися й польські герої, до яких ми ставимося як до світлих постатей нашої історії», – пояснив свою позицію один із чільних політичних діячів Польщі.

За словами Квасневського, полякам та українцям в історичній політиці варто використовувати досвід німецько-французького чи німецько-польського діалогу: «У такому діалозі є місце на правду, факти та, водночас, і на різні інтерпретації подій минулого», – заявив він.

Квасневський відповів на запитання польської журналістки про те, чи поляки мають кращу пам’ять про трагічне минуле, ніж українці.

«Тут не йдеться про пам’ять, я маю на увазі вразливість. Йдеться, так би мовити, про шкіру. У цьому випадку ми маємо делікатнішу шкіру, ніж вони, тому що їхню шкіру дубасили протягом десятків років», – сказав колишній польський президент.

Як відомо, цього року на політичному рівні в Польщі широко обговорюється тема польсько-українського конфлікту часів Другої світової війни і після неї, зокрема у зв’язку із 70-ми роковинами трагічних подій на Волині.

Нагадаємо, що у 1942–1947 роках точилася Друга польсько-українська війна, яка розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій. Джерело: http://zik.ua/
Фото: http://ipress.ua/

Теги: Польща, українці, Квасневський, поляки, герої


Читайте також:
Коментарі
avatar