Сьогодні Бенедикт XVI зрікається престолу
28.02.2013 12:37
Сьогодні завершиться восьмирічний понтифікат Папи Римського Бенедикта XVI. Після чого почнеться період "вакантного престолу", про що 85-річний понтифік оголосив 11 лютого.

За його словами, він прийняв це рішення абсолютно вільно, усвідомлюючи всю його серйозність і "велике значення для життя Церкви".

Режим sede vacante ("вакантного престолу") у Ватикані буде оголошено в цей же день, о 20:00 (21:00 за Києвом). Останньою появою понтифіка на публіці, який після свого зречення отримає титул почесного понтифіка і збереже своє папське ім'я, стане його вихід на балкон в Кастельгандольфо. Раніше, 25 лютого, Бенедикт XVI видав спеціальний рескрипт, що дозволяє провести вибори нового понтифіка раніше від наміченого терміну. У Ватикані це вважають доречним, оскільки новому Папі слід підготуватися до заходів, приурочених до Великодня.

Бенедикт XVI заявив, що він вирішив відмовитися від понтифікату після тривалих роздумів і на "благо Церкви", причому прийняв це рішення абсолютно вільно, усвідомлюючи всю його серйозність і "велике значення для життя Церкви".

В останній день свого понтифікату Бенедикт XVI особисто зустрінеться в Апостольському палаці з кожним із кардиналів, які прибудуть до Риму. Це буде його останній публічний акт на папському престолі. Увечері він залишить Ватикан і вертольотом відправиться в резиденцію в 30 кілометрах на південний схід від Рима. У цей час будуть дзвонити всі римські дзвони, а Ватиканське телебачення вестиме пряму трансляцію від'їзду понтифіка. Джерело: http://www.wz.lviv.ua/
Фото: http://podrobnosti.ua/

Теги: престол, церква, папа римський, Бенедикт XVI


Читайте також:
Коментарі
avatar