Депутатське звернення Ігора Мойсеєнка
04.03.2013 20:32
Щодо земельної ділянки для облаштування парку з площею для проведення масових заходів на вул. Сахарова в м. Винники.

До мене, як депутата Винниківської міської ради від ВО «Свобода», звернулись мешканці та релігійна громада УПАЦ парафії Святителя Миколая м.Винники з проханням впорядкувати статус земель по вул. Сахарова з можливістю розташування на них парку, зони відпочинку, площі для проведення масових заходів з одночасною можливістю спорудження храму.

До цього часу наше місто не має жодного правовстановлюючого документу на парк чи сквер, де 16 - ти тисячне населення могло б зреалізувати своє законне право на відпочинок. Численні спроби ініціативних винниківчан виправити ситуацію не увінчались успіхом. При різних владах, на жаль, землі зелених насаджень по вул. Сахарова, служать об’єктом спекуляцій для задоволення меркантильних інтересів окремих владних діячів. До цього часу на даній території проводиться несанкціонована вирубка дерев та мають місце спроби захоплення даної землі під будівництво житла.

В грудні 2012 р. на міського голову С. Уварова було скеровано кілька заяв від фізичних осіб з проханням надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо виділення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків в парковій зоні поряд з територією, на якій планується будівництво храму. Дані звернення вже скеровані на розгляд сесії Винниківської міської ради, тобто чиновники виконкому не вбачають порушень у будівництві житла в зоні зелених насаджень (відповідно до довідки виданої Держкомземом у місті Львів №40/01-15/5809 від 22.12.2011 р. ) та зухвало ігнорують ст.1 Закону України N 3159-VI , від 17 березня 2011 року про 5-ти річний мораторій на зміну цільового призначення земель рекреаційного призначення (зелені насадження) незалежно від форми власності в містах та інших населених пунктах. Рішення Комісія з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики, охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення щодо розробки та встановлення межі парку по вул. Сахарова від травня 2011 року членами виконкому не виконується.

Зазначаю, що в грудні 2012 р. депутати Винниківської міської ради на підставі звернення о. Василя та релігійної громади УПАЦ парафії Святителя Миколая м.Винники, дали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Сахарова для будівництва культової споруди на території зелених насаджень. При цьому церковна громада не вбачала масштабного будівництва комерційної нерухомості довкола храму.

Беручи до уваги вище згадане, громадяни міста та релігійна громада УПАЦ парафії Святителя Миколая м.Винники занепокоєні намірами влади щодо використання земель по вул. Сахарова, звертаються з проханням впорядкувати юридичний статус даних земель, внести ясність та прозорість в питаннях подальшого використання даної земельної ділянки, враховуючи чинне законодавство.

Крім цього інформую Вас, що згідно довідки виданої Держкомземом міста Львова №40/01-15/5809 від 22.12.2011 р. вище вказана земельна ділянка відносяться до земель міста, що не надані у власність або користування, землі загального користування (угіддя: зелені насадження загального користування). Враховуючи призначення даних земель хочу пояснити наступне :

Відповідно до п.п. а), п.4., ст.83 Земельного кодексу України, землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, парки, сквери, тощо) передаватись у приватну власність не можуть.

На територію яка належить до рекреаційної, зелені насадження, як вказано вище в довідці, та відводиться як і під церкву так і планується відводитись під будівництво житлових будинків, відповідно до ст.1 Закону України N 3159-VI , від 17 березня 2011 року, накладено мораторій строком на п'ять років, на зміну цільового призначення земель рекреаційного призначення незалежно від форми власності в містах та інших населених пунктах. Тобто до 23.03.2016 року.

Враховуючи все вище викладене, та особливо думку громади міста, з метою недопущення в майбутньому протиправних дій, які можуть завдати шкоди територіальній громаді м. Винники, а саме відведення даної території під інші цілі, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", з метою здійснення повноважень депутатів Винниківської міської ради прошу:

1. Винести на найближче засідання комісії з питань регулювання земельних відносин та сесію Винниківської міської ради питання про:

1.1 Затвердження меж земельної ділянки для облаштування парку з площею для проведення масових заходів на вул. Сахарова, в м. Винники згідно графічного додатку земельних ділянок №1 (відповідно з півночі – до Військової частини, з півдня – п’ять виділених в 2009-2010рр. земельних ділянок по вул. Сахарова, з заходу – вздовж лінії електропередач 35КВт по вул. Сухомлинського, зі сходу – вздовж дороги по вул. Сахарова), №2 (відповідно з півночі – до раніше утвореного кварталу по вул. Сахарова , з півдня – орендовані землі Уварової Г., з заходу - вздовж лінії електропередач 35КВт по проектованій вулиці, зі сходу – вул.. Паркова).

1.2 Зобов’язати Виконкому Винниківської міської ради звернутися у ДІПМ «Містопроект» як розробника генерального плану м. Винники для розроблення детального плану земельної ділянки для облаштування парку з площею по проведенню масових заходів на вул. Сахарова в м. Винники згідно графічного додатку.

2. Після прийняття відповідного рішення Винниківською міською радою у встановлений законом термін, провести громадські слухання, розроблений та погоджений відповідно до чинного законодавства детальний план, подати на затвердження Винниківської міської ради. Водночас після затвердження його на сесії прийняти рішення про надання Виконкому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під облаштування парку з площею для проведення масових заходів на вул. Сахарова в м. Винники.

3. Виконкому Винниківської міської ради в першу чергу профінансувати даний проект ( кошти на оформлення правовстановлюючих документі на земельні ділянки які належать територіальної громади м. Винники в бюджеті на 2013 рік закладено).

4. Завчасно та широко проінформувати громадськість , депутатський корпус міста (через оголошення в черговому випуску «Винниківський Вісник» на сайті www.vynnyky.in.ua та ін. ЗМІ, на дошках оголошень) про дату, місце, час проведення громадських слухань щодо детального плану даної земельної ділянки, результати та протокол слухань надрукувати в газеті «Винниківський Вісник» на сайті www.vynnyky.in.ua, та інших.

5. Дане звернення надрукувати в найближчому черговому випуску газети «Винниківський Вісник» та на сайті www.vynnyky.in.ua.

Додатки:

1. Графічний додаток земельної ділянки №1, №2 для облаштування парку з площею по проведенню масових заходів на вул. Сахарова, в м. Винники.

2. Копія довідки Держкомзему у місті Львів за №40/01-15/5809 від 22.12.2011 р.

З повагою, І. Мойсеєнко
Теги: міська рада, депутатський запит


Читайте також:
Коментарі
avatar
А крім свободівців більше нікому за наші парки піклуватись?
avatar