У Винниках відзначили роковини Тараса Шевченка (ФОТО)
10.03.2013 12:25
Під патронатом міського голови Винник і відділу юридичного забезпечення і соціальної роботи Винниківської міської ради 10 березня у Винниках, як і у всій Україні, вшанували найбільшого генія українського народу Т. Г. Шевченка.

Відзначення 199-ої річниці з дня народження великого Кобзаря розпочали біля пам’ятника Шевченку. Винниківська громада зібралася на молебень, на якому всі разом з отцями Петром Паньківим, Василем Петриком і Андрієм Петриком помолилися за народного поета.

Привітав присутніх з урочистостями міський голова Винник Сергій Уваров. «Для справжніх геніїв час не вимірюється роками, – зазначив Сергій Іванович. – Однією із заслуг Тараса Шевченка є те, що він підніс українську літературу до європейського рівня. Його твори відомі в багатьох країнах світу. Тому є понад тисячу пам’ятників цьому генієві українського народу. Його творчість потрібно вивчати, переосмислювати, бо це те, без чого неможливе життя громади».

Хор «Воскресіння» під керівництвом Ярослава Харуна виконав пісні на пророчі слова Шевченка, які підхопили винниківчани, котрі зібралися біля пам’ятника.

Великий святковий концерт до чергової річниці уродин поета продовжили у КЦ «Дозвілля» за участю представників Винниківської міської ради, Народного дому, Будинку дитячої та юнацької творчості, Школа мистецтв, товариство «Просвіта», ЛОГО «Народний самоконтроль». Ведучим свята був Ігор Дзядига.

Голова комісії з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики, охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення ВМР Андрій Байцар ще раз нагадав винниківчанам деталі про історію пам’ятника Т. Г. Шевченку, що постав зусиллями громади у 1913 році.

Депутат Винниківської міської ради Всеволод Хома подивував присутніх поетичним виступом, продекламувавши відомі вірші Кобзаря «Розрита могила», «За байраком байрак», «Мені однаково», «Нічого кращого немає, як тая мати молодая».

Вихованці позашкільних закладів, ансамбль «Винниківчани» представили громаді добірку пісенних, поетичних, танцювальних виступів.

«Показово, що наостанок неформального свята артисти, задіяні в концерті, і винниківчани, які були присутні в залі, разом виконали «Заповіт», – підсумував керівник відділу юридичного забезпечення і соціальної роботи Винниківської міської ради Тарас Дмитерко. – Ми не втратили духовності – того, без чого неможливе життя громади. Тому маємо надію, що пророчі слова Кобзаря зроблять нас кращими, світлішими і терпимішими один до одного».Наведіть курсор на нижню частину вікна, щоб управляти слайд-шоу

Лариса КУБСЬКА, фото Андрія ЖУКА
Теги: тарас Шевченко, концерт, роковини


Читайте також:
Коментарі
avatar