Хвиля вандалізму охопила Україну: страждають Бандера, Шухевич та бог Перун (ВІДЕО)
12.03.2013 11:44
По всій Україні невідомі відпилюють голови, руки або просто руйнують пам'ятки архітектури, барельєфи та скульптури.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Під руки руїнників потрапляють скульптури різних релігійних та політичних уподобань.

Так, на Рівненщині на вулиці Бандери невідомі розбили меморіальну дошку героя України, а поруч чорною фарбою намалювали свастику. Хуліганів розшукає міліція, а сліди нападу тим часом замалювали.

Схоже варварство в ті самі дні побачили ще в кількох регіонах Західної України. "В ніч на 6 березня на Стрийщині було пошкоджено меморіальну дошку та пам'ятник Степану Бандері.

В ніч на 7 березня банди вчинили наругу над барельєфом Шухевича (у Львові, - ред.)", - повідомив академік міжнародної академії інформатизації Володимир Перегінець.

Не оминули вандали і столицю. Проте тут око муляла копія божества Світовида. Її встановили з нагоди 1500-річчя Києва, а тепер - обезголовили. Примітно, що наруга сталася у центрі, ще й поруч із управлінням міліції.

Для рідновірів ця скульптура була сакральною пам'яткою архітектури. Її знайшли в річці Збруч, у 19 ст. Символіку Світовида і досі досліджують науковці.

Провадження щодо наруги над пам'яткою відкрили, а потім одразу закрили. Мовляв, свідки нічого не бачили, як і камери відеоспостереження.

Однак рідновіри не збираються здаватися, а за інформацію про хуліганів готові навіть заплатити - 20 тис. грн.

Ще один випадок вандалізму у Києві: влітку спочатку спиляли, а потім ще й підпалили монумент бога Перуна. Одразу за ним запалала й каплиця на місці Десятинної церкви.

Скульптор Анатолій Кущ скаржиться, його пам'ятники теж не раз потерпали від рук вандалів. Він каже, що це не просто напад на скульптури, це напад на культурну спадщину та державу.

Хто відповідатиме за це - невідомо. Та й чи відповідатиме взагалі. За останні випадки вандалізму у столиці і по всій Україні жодної людини не було притягнуто до відповідальності. http://vid5.tsn.ua/2013/03/11/383755319-2.mp4

Теги: пам'ятник, Бандера, Шухевич, вандали, герої


Читайте також:
Коментарі
avatar