«Карпати» зіграли у нічию з «Металургом» у Запоріжжі (ВІДЕО)
16.03.2013 10:55
Вчора, 15 березня, у першому матчі 21-го туру ХХІІ чемпіонату України з футболу львівські «Карпати» у гостях зіграли з аутсайдером турніру запорізьким «Металургом». Гра на «Славутич Арені» закінчилася внічию – 1:1.

Після прикрої домашньої поразки минулої суботи від «Чорноморця», «Карпати» на гру до Запоріжжя відправлялися з бажанням реабілітуватися перед своїми вболівальниками. Причому останні від своїх улюбленців чекали тільки перемоги. Та й як могло бути інакше, коли сьогоднішній суперник «левів» у двох десятках попередніх матчів спромігся лише на три нічиї та п’ять забитих м’ячів. Втім, з іншої сторони і самі карпатівці, і їхні шанувальники чудово розуміли, що привезти зі «Славутич Арени» три пункти буде не так вже й просто – весняний «Металург» не йде у жодне порівняння з осіннім. Як засвідчили два перших поєдинки підопічних Сергія Зайцева в другій частині чемпіонату, команда добряче попрацювала на зимових зборах і в жодному разі немає наміру дарувати турнірні очки суперникам. А поразки від «Іллічівця» та «Таврії», особливо від кримчан, стали радше наслідком тотального невезіння, ніж низького рівня гри. Тож «Карпати» до візиту в Запоріжжя готувалися з усією відповідальністю.

У порівнянні з грою проти «Чорноморця» Ніколай Костов у стартовому складі зробив кілька змін. Зокрема місце у воротах зайняв Роман Мисак. В центрі оборони замість дискваліфікованого в останній момент Ігоря Пластуна вийшов Грегор Балажіц, пару якому склав Іван Мілошевіч. Місце правого оборонця зайняв Павло Ксьонз, який у грі з одеситами відбував одноматчеву дискваліфікацію, а лівого, вже звично, Володимир Бідловський. Лінія півзахисту залишилася незмінною: опорника грав Муртаз Даушвілі, а атакувальних хавбеків – Ігор Худоб’як та Олег Голодюк. Що ж до нападників, то Ніколай Костов зупинив свій вибір на Левану Кенії, який діяв на вістрі атаки та вінгерах Михайлові Кополовцю і Марселіньо. Зазначимо, що для останнього це був перший вихід у старті в офіційному матчі.

Карпатівці з перших миттєвостей гри взяли м’яч під свій контроль і почали плести кружева атак на половині поля господарів. І вже на 4-ій хвилині Леван Кенія так закрутив голови оборонцям перед їхнім карним майдачиком, що Матеус, опинившись на газоні, лише зігравши руками, перервав прорив грузинського легіонера до воріт. В підсумку 4-ий номер «Металурга» отримав «гірчичник», а «Карпати» право на штрафний з цілком перспективної позиції. Павло Ксьонз вирішив перекидувати круглого через стінку. Свого правий оборонець «зелено-білих» досягнув і навіть більше – м’яч перелетів не лише через живу стінку, а й через поперечку.

І все ж стартова активність підопічних Ніколая Костова не залишилася без винагороди. На 10-ій хвилині Марселіньо отримав м’яча на правому крилі атаки. Поряд з ним був Ігор Коротецький, але він з незрозумілих причин так і не накрив бразильця. Новачок «Карпат» скористався свободою дій на всі сто відсотків: оцінив ситуацію і віддав передачу в центр штрафного майданчика на Михайла Кополовця, якого також чомусь не атакували суперники. Тож вінгер, перебуваючи між двома центральними захисниками «Металурга», першим дотиком спокійно прийняв круглого, а другим кінжальним ударом низом зі своєї улюбленої лівої ноги «загрдлічив» шкіряну сферу у ближній нижній кут воріт новачка «Металурга», чеського кіпера Лібора Грдлічки. 0:1 – цілком прийнятний початок гри для нашої команди.

Забивши швидкий гол, гості не заспокоїлися і провели тут же ще одну небезпечну атаку по центру, але до удару по воротах справа не дійшла. І тут же в атаці у відповідь «Металург» ледь не відновив рівновагу в рахунку. На 12-ій хвилині Євген Пісоцький, отримавши м’яча на правому фланзі атаки своєї команди, зумів відірватися на швидкості від Володимира Бідловського і низом з гострого кута пробив у дальній кут – на щастя, м’яч пройшов у лічених сантиметрах повз стійку.

Втім, спалах активності господарів не збив атакувальний запал гостей, які продовжували гнути свою лінію. Особливо активно діяли в передній лінії Леван Кенія та Михайло Кополовець, які своїми нестандарними діями тримали в постійній напрузі оборону «Металурга». В епіцентрі подій частенько опинявся і Муртаз Даушвілі, який кілька разів добряче приклався по м’ячу з дальної відстані. Особливо класно він «розрядив гармату» на 22-ій хвилині, коли тільки карколомний затяжний стрибок дозволив Лібору Грдлічці перевести круглого через поперечку на корнер.

Здавалося, другий м’яч у ворота команди Сергія Зайцева – справа часу, але карпатівці поступово якось заспокоїлися і гра потихеньку вирівнялася. Та все одно гол «Металурга» на 31-ій хвилині став повною несподіванкою для всіх і для самих господарів та їхніх вболівальників також. А пропустили «Карпати» в «найкращих» своїх традиціях – зі стандарту. Жуніор подав кутовий з правого флангу на ближню стійку, де Матеус виграв другий поверх у Грегора Балажіца і головою вгатив м’яч у ближню «дев’ятку» – 1:1.

Забитий м’яч додав впевненості металургам і вони, скориставшись невеличкою розгубленістю суперників, провели ще кілька атак. Однак до гольових моментів справа більше не доходила. Та й карпатівці досить швидко прийшли до тями і знову перехопили ініціативу. Однак комбінувати на мокрому полі ставало все важче, тож і хлопцям у зелених футболках до свистка на перерву нічого серйозного, за великим рахунком, більше створити не вдалося.

Щойно почався другий тайм, карпатівці одразу закрили металургів на їхній половині поля і почали грати у своїй улюбленій манері – багато комбінувати з використанням середнього і короткого пасу. Однак все це відбувалося на підступах до штрафного майданчика суперника, а от наблизитися до воріт господарів нашим хлопцям ніяк не вдавалося – гравці «Металурга» дуже щільно грали у захисті і вільних зон для проникнення на ударну позицію не залишали. До того ж «Карпати» весь час намагалися прорватися через центр, практично не використовуючи фланги. Зрозуміло, звуження фронту атак було на руку запоріжанам, які досить спокійно відбивалися від атак, а за потреби не гребували й дрібними фолами.

От і виходило, що «зелено-білі» ініціативою володіли, але до загострення справа не доходила. Більше того, перший по-справжньому небезпечний момент у другому таймі створили запоріжці. Сталося це на 68-ій хвилині, коли після передачі верхом з лівого флангу Євген Пісоцький знову виграв другий поверх і потужно пробив головою – тепер вже Роману Мисаку довелося демонструвати свій воротарський клас, що він і зробив, перевівши м’яча на корнер.

Ніколай Костов досить довго чекав з надією, що його підопічні таки прорвуть оборону суперника. Але так і не дочекавшись ефективності в діях стартового складу, в середині другого тайму почав робити заміни. Спочатку Марселіньо замінив Сергій Зеньов, а згодом Ігоря Худоб’ка – Семір Штіліч. А за кілька хвилин до фінального свистка замість Михайла Кополовця на поле вийшов 17-річний вихованець клубної СДЮШОР Тарас Завійський, який ще восени грав за «Карпати» U-19 в юніорській першості України, а весною провів два матчі за молодіжний склад. І от дебют за головну команду клубу.

Треба віддати належне хлопцям, які вийшли на заміну – кінцівка гри перетворилася на затяжний штурм воріт «Металурга». Причому всі найцікавіші події відбулися вже в компенсований арбітром час до основних 90 хвилин гри. Спочатку карпатівці провели небезпечну атаку у форматі «п’ятеро проти чотирьох», але в її фіналі Семір Штіліч прийняв не найкраще рішення – пробив по воротах, але зробив це надто не точно.

Згодом Леван Кенія отримав м’яча в карному майданчику і опинився на газоні. Було порушення правил проти грузина чи ні, сказати важко, однак свисток арбітра промовчав. А насамкінець «Карпати» провели проникаючу атаку: Леван Кенія віддав пас на Сергія Зеньова, той прокинув круглого вперед повз захисника – сам естонець до м’яча не встигав, але тут звідки не візьмись з’явився Тарас Завійський, який пробив з лівої в дотик у дальній кут. Дебютант ніби все зробив правильно, але кіпер господарів Лібор Грдлічка вчасно кинувся в ноги карпатівцю і тим самим заблокував удар, не дозволивши вдруге спрямувати м’яча в свої ворота.  http://youtu.be/Zr6qaglrnbM