Винниківська школа-інтернат - єдиний учасник міжнародного конкурсу з основ фінансової грамотності на Львівщині
19.03.2013 13:40
У Винниківській санаторній школі-інтернаті щодня відбувалися цікаві заходи в рамках Міжнародного тижня «Основи фінансової грамотності»: День професій у вигляді КВК, тренінг «Формула успіху», заняття з основ фінансової грамотності, огляд малюнків під назвою «У світі професій», екскурсія у банк, диспут про гроші. Заходи відбувалися протягом 11-19 березня 2013р.

15-21 березня у понад півсотні країнах різні державні та недержавні організації об’єднуються, щоб розповісти дітям і молоді про фінансову грамотність. Організатор цих семінарів – Міжнародна організація «Child&Youth Finance Intertional», провівши дослідження в п’ятдесяти країнах світу, зробила висновок, що тільки один відсоток дітей знає, як заробляти і правильно витрачати гроші.

З України для участі в проекті визначено 50 шкіл, а серед них тільки одна – Винниківська санаторна школа-інтернат – з Львівщини. Вона стала учасником міжнародної програми-конкурсу «Основи фінансової грамотності та підприємництва».

Психолог Ольга Дмитришин і педагог-організатор Інна Антонова, щоб розповідати дітям про фінанси, пройшли навчання на семінарі у Києві.

«Інтернат від асоціації нової економічної освіти отримав 40 посібників «Фінансова грамотність», посібники для вчителів і набір юного підприємця, тобто, ми вже маємо з чим працювати з дітьми», – розповіла Інна Антонова.
Протягом 11-19 березня щодня у школі-інтернаті відбувалися цікаві заходи в рамках Міжнародного тижня «Основи фінансової грамотності»: День професій у вигляді КВК, тренінг «Формула успіху», заняття з основ фінансової грамотності, огляд малюнків під назвою «У світі професій», екскурсія у банк, диспут про гроші.

Мета цього Тижня – підняти обізнаність дітей в тому, що таке фінанси, і спонукати їх до подальшого навчання.

Для вихованців інтернату були цікавими усі запропоновані заходи, але найбільший ефект мало заняття «Основи фінансової грамотності та підприємництва», під час якого О. Дмитришин та І. Антонова зосередили увагу на формуванні сімейного бюджету, вміннях самостійно визначати проблему, знаходити шляхи її вирішення, працювати в команді.

Презентація прислів’їв, приказок, крилатих висловів про гроші стала для багатьох школярів відкриттям, бо не всі з них розуміли значення деяких виразів.

Керівники Тижня фінансової грамотності зуміли зацікавити завданнями «Складаємо сімейний бюджет», які представили у вигляді гри. Діти охоче міркували над основними статтями витрат родини, зменшували чи збільшували їх залежно від запропонованої ситуації.

Вчителі за допомогою гри «Лотерея» пояснили старшокласникам, що є в основі азартних ігор, про закономірності програшу і мінливість такого тимчасового «збагачення». Школярі міркували про те, де можна заробити влітку і які роботи є небезпечними для неповнолітніх під час гри «Генератор ідей».

Доповнили заняття повчальними мультфільмами «Уроки тітоньки Сови про гроші», «Про Бруно і Пабло» (як заробити гроші) та ін.

«25 квітня у Києві відбудеться фінал конкурсу. Сподіваємося, що наша робота не залишиться непоміченою, й інтернат отримає приз для дітей, а ми й надалі матимемо можливість навчати вихованців школи-інтернату фінансової грамотності», – зазначила Ольга Дмитришин.

Лариса КУБСЬКА Джерело: http://vynnyky.in.ua/

Теги: тренінг, учні, інтернат, школа, «Формула успіху»


Читайте також:
Коментарі
avatar