"Арену Львів" можуть розібрати на будматеріали
26.03.2013 16:22
З 1 січня держава припинила фінансування стадіону "Арена Львів", побудованого до Євро-2012.

З державного бюджету на будівництво спортивної арени у Львові витрачено 250 мільйонів євро, тобто з кишень платників податків. Спочатку говорилося про суму вдвічі менше, але протягом будівництва вона різко зросла.

Уряд і міські чиновники на чолі з мером Андрієм Садовим наполягли на будівництві нового спортивного об'єкту, на утримання якого потрібно мінімум 20 мільйонів гривень на рік.

Уряд, львівська обласна та міська влади одностайні в тому, що на "Арені Львів" повинен грати футбольний клуб "Карпати", а для цього потрібно створити вигідні економічні умови, зазначив Радіо Свобода начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів львівської облдержадміністрації Володимир Лаврін.

"У тій ситуації сьогодні клубу вигідніше грати на стадіоні" Україна ", де вони заробляють гроші. Просто потрібно працювати над тим, які умови їм створити, щоб клуб був зацікавлений у переході. Стадіон" Україна "є комунальною власністю, не приватним, тому нелогічно стадіон "Арена Львів" передати в приватні руки, ніхто цього не зробить, не подарує 250 мільйонів євро. Стадіон повинен бути в державній або комунальній власності, це теж розглядається. Повинен прийти ефективний власник, повинен розвивати спортивну зону, суміжну територію », - .. говорить чиновник.

Зараз йдуть переговори між Кабінетом міністрів і керівництвом футбольного клубу "Карпати" про перехід команди на спортивну "Арену Львів". Домовленостей не досягнуто. Для керівництва ФК "Карпати" важливі економічний чинник і комфорт уболівальників. Клуб на утримання стадіону "Україна" витрачає в рік 3 мільйони гривень, що в сім разів менше, ніж необхідно для "Арени Львів".

Тому однією з умов переходу клубу на новий стадіон є 10-12 мільйонів гривень дотацій щороку і влада повинна запропонувати клубу компенсаційний механізм, підкреслює генеральний директор ФК "Карпати" Ігор Дедишин. "Інших перешкод для нашого переходу на стадіон немає. Єдине, що будемо домагатися, щоб влада забезпечила транспортне сполучення, а далі вже комфорт для уболівальників ми самі забезпечимо Стадіон повинен бути повноцінним комерційний об'єктом.»., - говорить керівник клубу.

Перш ніж перейти на "Арену Львів", керівництво клубу "Карпати" зажадає оцінити реальний стан стадіону щодо його безпеки, видати державний акт про здачу в експлуатацію спортивного об'єкту, а також міська влада Львова має виконати обіцянку 2008 року - передати майновий комплекс стадіону "Україна» і прилеглі земельні ділянки ФК" Карпати ".

"Ми повинні дати політичну оцінку людям, які приймали рішення про будівництво стадіону у Львові, - каже депутат міськради Володимир Гірняк, який був проти будівництва нового стадіону. - На сьогодні ми маємо два стадіони Це був безгосподарного підхід.».

Влада на сьогодні є два варіанти - виконати всі умови футбольного клубу "Карпати", або розібрати спортивну арену на будматеріали, пише ua-football.com. Фото: http://vinnikiplus.in.ua/

Теги: Арена Львів


Читайте також:
Коментарі
avatar