В організмі людини знайдено антитіла, здатні вбити ВІЛ
05.04.2013 12:16
Групі експертів під керівництвом вчених з Університету Дьюка вдалося виявити в тілі людини антитіла, здатні вбити приблизно 55% відомих штамів ВІЛ.

Як повідомляє УНН, за інформацією іноземних ЗМІ, до цих пір не вдається отримати вакцину від ВІЛ з тієї причини, що вірус мутує швидше вірусу грипу (грипу потрібен рік, а ВІЛ - один день – ред.). Але в організмі одного жителя Африки, чию кров досліджували близько двох років, знайшли "антитіла широкого спектру дії".

Це білки, нейтралізуючі вірусні частки. Вони чіпляються за все поверхневі рецептори, які використовуються для приєднання до клітин. Що стосується "антитіл широкого спектру", то їх вчені вже кілька років ізолюють. На даний момент знайдено більше десятка.

«Насправді, приблизно у 20% всіх ВІЛ-позитивних в підсумку з'являються дані антитіла. Зазвичай це відбувається через 2-4 роки після інфікування. Однак на той момент інфекція вже настільки сильна, що антитіла не в змозі з нею впоратися», - йдеться у повідомленні.

Як відзначають ЗМІ, у теорії дані антитіла можна клонувати для створення вакцини, підходящою для тих, хто був нещодавно інфікований. Виходить подоба ін'єкції імуноглобуліну - терапії проти гепатиту. Але такий підхід дорого обійдеться пацієнтові. Потім, можливо, буде потрібно довічне введення вакцини. А дешеві антиретровірусні препарати роблять, по суті, те ж саме - не дають вірусу розмножуватися.

Тож наскільки це практично, питання відкрите, адже 80% пацієнтів виробити антитіла таки не зуміють.
Теги: ВІЛ, СНІД, вакцина, вчені


Читайте також:
Коментарі
avatar